امروز شنبه، ۱۲ آذر ۱۴۰۱
Breaking News

استفاده از پهپادها برای ارسال مرسولات پستی در مواقع خاص

مدیر عامل شرکت ملی پست گفت: استفاده از پهپادها برای ارسال مرسولات پستی به صورت پایلوت و تنها برای مواقع خاص طراحی شده است.

به گزارش فراسو به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست، حسین نعمتی درباره نحوه استفاده از پهپادهای پستی گفت: در تمام دنیا نیز این سرویس هنوز به سرویس تجاری تبدیل نشده است و همچنین آزمایش و اجرایی شدن آن فقط به عنوان شروعی برای ایجاد ظرفیت بوده تا بتوان در آینده از این امکان استفاده کرد و آن را توسعه داد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این‌ که توسعه این طرح هزینه بالایی دارد، افزود: طرح پایلوت پهپادها با این تفکر آغاز شد که بتوانیم همگام با دنیا به این حوزه ورود کنیم چرا که ایران جزو پست‌های مطرح در سطح جهان است و نمی‌خواستیم از تکنولوژی که در دنیا از آن استفاده می‌شود، عقب بمانیم و شاید در آینده امکانی فراهم شود تا بخش خصوصی هم بتواند به این عرصه ورود کند.

مدیرعامل شرکت ملی پست اضافه کرد: همان اوایل، یک‌ مرتبه پهپادها را تست کردیم و به نظر می‌رسد در برخی از نقاط کشور مانند جزیره کیش با وجود ترافیک هوایی کمتر بتوان از این تکنولوژی استفاده کرد و این طرح در حال بررسی است تا در آینده مردم بتوانند از این سرویس بهره‌مند شوند.

نعمتی ادامه داد: برای پرواز پهپادها باید مجوزهای لازم دریافت شود، البته ما هماهنگی لازم با برخی از دستگاه‌ها مانند اورژانس که شرایط خاصی دارند را انجام داده‌ایم تا به وقت ضرورت بتوانیم به آن‌ها سرویس ارائه دهیم.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/pwgBYu