امروز دوشنبه، ۲۹ اسفند ۱۴۰۱

از صبح امروز آغاز شد: بزرگ‌ترین پذیره‌نویسی صندوق ‌فرابورس برای بازنشستگان

صندوق‌ بازنشستگی کشوری نخستین صندوق سرمایه‌گذاری در سهام با عنوان «صندوق سرمایه‌گذاری مدیریت ثروت» تاسیس کرده و فرابورس ایران میزبان پذیره‌نویسی واحدهای این صندوق خواهد بود.

به گزارش فراسو به نقل از  روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگی کشوری، پذیره‌نویسی واحدهای صندوق  مدیریت ثروت با نماد «مدیر» از شنبه ۱۱ مردادماه (امروز) تا ۲۲ مردادماه به مدت ۹ روز کاری انجام می‌شود.
مدیرعامل هلدینگ مالی صندوق بازنشستگی کشوری پیش از این گفته بود با آغاز پذیره‌نویسی صندوق «مدیریت ثروت» در فرابورس ایران، برای حدود ۱۰۰ هزار نفر از بازنشستگان کشوری و سایر خریداران، سهام ETF «مدیریت ثروت» عرضه می‌شود.
محمود طهماسبی در نشست خبری ویژه صندوق مدیریت ثروت، سرمایه اولیه این صندوق در مرحله پذیره‌نویسی را ۴۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این صندوق برنامه دارد به زودی سرمایه خود را تا ۱۰۰۰ میلیارد تومان افزایش دهد.
همچنین، مهدی فرازمند مدیرعامل مشاور سرمایه‌گذاری فاینتک بعنوان یکی از موسسان صندوق مدیریت ثروت با بیان اینکه «صندوق‌های ‌سرمایه‌گذاری از جذاب‌ترین ابزارها برای مدیریت حرفه‌ای سرمایه به شمار می‌روند»، گفت: در این میان، صندوق‌های ‌سرمایه‌گذاری در سهام، جذابیت بیشتری در میان سرمایه‌گذاران دارند. ‌
فرازمند در مورد جزئیات پذیره‌نویسی صندوق مدیریت ثروت، گفت:‌ مبلغ اسمی هر واحد این صندوق ۱۰ هزار ریال در نظر گرفته شده که سرمایه‌گذاران می‌توانند از طریق سیستم معاملات آنلاین ‌خود و یا مراجعه به کارگزاری، واحدهای آن را در نماد «مدیر» خریداری کنند. ‌
او با اشاره به اینکه «صندوق سرمایه‌گذاری در سهام مدیریت ثروت معاف از مالیات است»، افزود: از سوی دیگر با توجه به وجود بازارگردان برای این صندوق، ریسک ‌نقدشوندگی آن به حداقل می‌رسد. ‌
 ‌فرازمند در ادامه، استراتژی صندوق مدیریت ثروت را خرید و فروش حداکثری سهام و حق تقدم سهام و خرید و فروش حداقلی اوراق عنوان کرد.
صندوق سرمایه‌گذاری مدیریت ثروت که با نماد «مدیر» پذیره‌نویسی می‌شود؛ از نوع صندوق سرمایه‌گذاری در سهام است که موضوع فعالیت آن سرمایه‌گذاری در انواع اوراق بهادار از جمله سهام و حق تقدم سهام پذیرفته‌شده در بورس تهران و فرابورس ایران، گواهی سپرده کالایی، اوراق با درآمد ثابت، سپرده‌ها و گواهی‌های سپرده بانکی است.
موسسان این صندوق، گروه مدیریت ارزش سرمایه بازنشستگی کشوری، شرکت خدمات مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری، کارگزاری صبا جهاد و مشاور سرمایه‌گذاری فراز ایده نوآفرین تک هستند که به ترتیب ۵ میلیون، ۳ میلیون، یک میلیون و یک میلیون واحد از واحدهای صندوق «مدیر» را در اختیار دارند.
لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/Bq4uzF