امروز دوشنبه، ۷ فروردین ۱۴۰۲

آمادگی مجلس برای رفع موانع در حوزه گردشگری

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: صنعت گردشگری ما از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است به‌طوری‌که بسیاری از آن‌ها بالقوه است و باید به فعلیت برسد. مجلس نیز آمادگی دارد تا به رفع موانع تولید کمک کند.

به گزارش فراسو، عبدالکریم (جمیری نماینده بوشهر در مجلس) گفت: وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی وظیفه دارد، ظرفیت‌ها را شناسایی کند و برای استفاده بهینه از این ظرفیت‌ها برنامه‌ریزی کند، مجلس نیز آمادگی دارد تا برای رفع موانع و تسهیل امور در بخش گردشگری و صنایع‌دستی در قالب لایحه‌ای که دولت در این زمینه ارائه می‌کند، آن را به تصویب برساند.

او افزود: مجلس با تمام قدرت آمادگی دارد به مسائل اساسی کشور توجه کند، اراده تمام نمایندگان رفع این مشکلات است، توجه به مباحث اقتصادی و رفع آن‌ها می‌تواند بسیاری از مشکلات را رفع کند.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای رفع مسائل اقتصادی باید از تمام ظرفیت‌هایی که داریم به نحو شایسته استفاده کنیم تا بتوانیم بهره‌برداری لازم را در این زمینه داشته باشیم.

او افزود: توجه مجلس شورای اسلامی این است تا تکیه به صنعت نفت را کم کرده، هدایت نقدینگی را به سمت تولید پیش ببرد و حمایت سرمایه‌گذاران در عرصه تولید را افزایش دهد.

جمیری گفت: باید با توجه به ظرفیت‌های موجود در کشور به اشتغال پایدار بپردازیم و به رفع بیکاری کمک کنیم.

او اظهار کرد: ظرفیت‌های فراوانی در کشور داریم که بسیاری از آن‌ها شناخته‌شده و بسیاری نیز مانند صنعت گردشگری هنوز آن‌طور که باید شناخته‌شده نیست و از آن استفاده نمی‌شود.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر دولت بتواند ظرفیت‌های بسیار گسترده‌ای را که در سطح کشور وجود دارد، شناسایی و با اولویت‌بندی و برنامه‌ریزی مناسب از آن‌ها استفاده کند، مجلس نیز هیچ‌گونه محدودیتی برای تصویب لوایح ندارد و در این زمینه برای رفع موانع تولید کمک می‌کند.

او افزود: ما دارای نظام ارزشمند الهی اسلامی هستیم و قرار است فرهنگمان را مبتنی بر این نگاه دینی و پیشینه ملی که داریم به دنیا عرضه کنیم، در این حوزه آنچه باید برای ما مهم باشد این است که غنای فرهنگی خودمان را دررسیدن به اهداف عالی بتوانیم در این برنامه‌ها متجلی کنیم. نوع کار چون فرهنگی است باید پیام فرهنگی خودمان را به دنیا انتقال دهیم.

جمیری بیان کرد: در حوزه اشتغال خرد، اگر ظرفیت‌ها در حوزه صنایع‌دستی شناسایی شود، می‌توانیم از هنرمندان و افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند با در نظر گرفتن تسهیلات، از آن‌ها حمایت کنیم. با انجام این کار اشتغال مناسب برای آن‌ها در محل زندگی‌شان فراهم می‌شود.

او افزود: در حوزه اشتغال‌زایی در سطح خرد تا کلان نیاز داریم تا همه احساس کنند که مورد حمایت قرار می‌گیرند. این حمایت‌ها می‌تواند ارائه مشاوره‌های مناسب و بازاریابی باشد.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: باید نگاه جامع برای رفع مسائل اقتصادی داشته باشیم و به ابعاد مختلف آن توجه کنیم، مجلس با تمام قدرت حمایت می‌کند تا موانع برداشته شود.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/0alZV6