امروز دوشنبه، ۷ فروردین ۱۴۰۲

آقا محمدی: بازار سرمایه، شفافیت اقتصادی را بالا می برد

رییس کارگروه ارزیابی فرصت‌های مدیریت کرونا گفت: باید فضایی در بورس ایجاد کنیم که مردم صرفا به سراغ خرید سهام شرکت‌های بزرگ نروند و باید شرکت‌های جدید وارد بازار سرمایه شوند تا قدرت انتخاب مردم و امنیت سرمایه گذاری بالا برود.

به گزارش فراسو به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، «علی آقامحمدی» در دوازدهمین نشست کارگروه ارزیابی فرصت‌های مدیریت کرونا که با حضور اعضای کمیته در محل وزارت کشور برگزار شد با بیان اینکه می توان کرونا را به فرصتی برای سرمایه گذاری و رونق اقتصادی تبدیل کرد، گفت: با مرور اقدامات انجام گرفته بهتر می‌توانیم برای آینده برنامه‌ریزی کنیم و آمادگی لازم را برای مهار این بیماری در موج‌های بعدی داشته باشیم.

رییس کارگروه ارزیابی فرصت‌های مدیریت کرونا با بیان اینکه امروز یکی از بحث‌های مهم در کشور، بورس و سرمایه‌گذاری های صورت گرفته در این حوزه است، ابراز داشت: بورس یک فرصت بزرگ برای اقتصاد کشور است و در صورت داشتن برنامه‌ریزی دقیق‌تر و عملیاتی‌تر می‌توان از این بازار برای رونق اقتصادی کشور کمک گرفت.

آقامحمدی تصریح کرد: امروز کشور نیازمند خدمات‌رسانی بیشتر است و در این خصوص استارتاپ‌ها می‌توانند خدمات کرونایی به مردم ارائه داده و از ظرفیت بورس برای سرمایه گذاری و توسعه کار خود استفاده کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود به رفع یکی از مشکلات موجود در حوزه کسب و کار در کشور اشاره کرد و گفت: ثبت شرکت ها مهمترین مانع بود که با شکل‌گیری پنجره واحد امروز کار ثبت شرکت از ۷۲ روز به ۳ روز تقلیل یافته است.

وی با بیان اینکه  چالش مهم دیگر در بحث سرمایه گذاری فقدان دادگاه‌های تجاری تخصصی بود که روند رسیدگی به پرونده‌های اقتصادی را طولانی می‌کرد، افزود: اقتصاد با معیشت و زندگی مردم سروکار دارد و باید مسائل اقتصادی در دادگاه‌های اختصاصی تجاری در کمترین زمان ممکن طرح و خاتمه یابد.

آقامحمدی با تاکید بر اینکه باید کاری کنیم که زمینه‌های حضور شرکت‌های دانش بنیان در بورس فراهم شود، گفت: در حال حاضر ۶۲۸ شرکت بزرگ بورسی در بازار فعالیت دارند که ضروری است زمینه فعالیت سایر شرکت‌های بزرگ فراهم شود.

وی ادامه داد: امروز نظاره گر ورود هتل‌ها، بیمارستان‌های خصوصی و شرکت‌های تولیدی و تجاری فعال در بازار سرمایه هستیم و ادامه این روند می‌تواند ضمن شفاف سازی در حوزه مالیات دهی، زمینه سرمایه گذاری‌های بیشتر را در کشور فراهم سازد.

رییس کارگروه ارزیابی فرصت های مدیریت کرونا با بیان اینکه باید فضایی در بازار سرمایه ایجاد کنیم که مردم صرفا به سراغ خرید سهام ۶۲۸ شرکت بزرگ نروند، گفت: برای این کار باید شرکت‌های جدید وارد بازار سرمایه شوند تا قدرت انتخاب مردم و همچنین امنیت سرمایه گذاری بالا برود.

آقامحمدی در ادامه صحبت هایش به یکی دیگر از ظرفیت‌های بزرگ بورس در حوزه سرمایه‌گذاری‌های کلان و بلندمدت اشاره کرد و گفت: در حوزه ساخت پالایشگاه و تولیدات دارویی نظیر همین واکسن کرونا، می‌توان از مکانیسم بورس برای جذب سرمایه استفاده کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از رسانه ها خواست تا جهت دهی و خواسته شان را مشخص کنند و متناسب با نیازهای جامعه و واقعیت‌های کشور مطالبه‌گری کنند.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/B8ML8Y