امروز دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹

پول گندمکاران تا نهم تیرماه تسویه شد

معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: مبلغ ۱۰ هزار میلیارد تومان، مطالبات گندمکارانی تا نهم تیرماه محصول خود را تحویل داده‌اند، تسویه شد.

به گزارش فراسو به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران، « حسن حنان » در نشست شورای راهبری زنجیره تامین گندم افزود: از ابتدای فصل برداشت تاکنون چهار میلیون و ۱۸۵ هزار تن گندم به ارزش ریالی ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان خریداری شده است.

وی اظهار داشت: این میزان خرید در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزنی ۸ درصد و از لحاظ میزان پرداختی به گندم‌کاران حدود ۵۷ درصد رشد داشته است.

معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران تصریح کرد: به طور متوسط برای خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم در سال جاری مبلغ دو هزارو ۵۲۳ تومان به کشاورزان پرداخت شده است.

قائم مقام معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: تاکنون ۲۳۳ هزار و ۳۹۴ گندم کار محصول خود را در قالب ۶۷۸ هزار محموله تحویل مراکز خرید داده‌اند.

حنان خاطرنشان کرد: ارزیابی اخیر مرکز پژوهش‌های غلات از بیش از ۶ هزار نمونه نشان می‌دهد که به لحاظ افت مفید و غیر مفید و میزان سن‌زدگی کیفیت گندم‌ها در سال جاری افزایش دارد که از دلایل آن خرید تضمینی باکیفیت و تغییر اندازه الک (مش الک ) است.
وی گفت: امسال خرید توافقی گندم در ۱۳ استان و ۴۳ مرکز خرید در حال انجام است.

معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران به خرید دانه روغنی کلزا اشاره کرد و افزود: تاکنون ۲۳۹ هزار تن کلزا به ارزش بیش از یک هزار میلیارد تومان از کشاورزان سراسر کشور خریداری شده است.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/bADezg