امروز پنج شنبه، ۱۱ خرداد ۱۴۰۲

جزییات مظنه گیری اوراق مرابحه عام دولت اعلام شد

مدیر عملیات بازار فرابورس، در اطلاعیه ای جزییات مظنه‌گیری اوراق مرابحه عام دولت را اعلام کرد.

به گزارش فراسو به نقل از سنا، پیرو اطلاعیه روز سه شنبه ۲۴ تیرماه ۱۳۹۹ بانک مرکزی در خصوص برگزاری هشتمین مرحله از حراج اوراق بدهی دولتی، به اطلاع می رساند: وزارت امور اقتصادی و دارایی به نیابت از دولت جمهوری اسلامی ایران در نظر دارد بر اساس قوانین و مقررات مربوطه نسبت به انتشار و عرضه اوراق مالی اسلامی با شرایط مندرج در جدول زیر اقدام کند. اوراق منتشر شده از نوع مرابحه عام، کوپن دار و با تواتر پرداخت سود شش ماهه ( پرداخت کوپن دو بار در سال ) است .

نهادهای موضوع بند(۱) ماده (۱) قانون بازار اوراق بهادار ج.ا.ا از جمله شرکت‌های تامین سرمایه، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، شرکت‌های بیمه‌ای و صندوق‌های بازنشستگی نیز می‌توانند در این حراج شرکت کنند و تقاضاهای خود شامل مبلغ مورد درخواست (به صرف/ کسر مبلغ اسمی) را در روز اعلامی در جدول فوق‌الذکر در «سامانه مظنه‌یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران» ثبت کنند. کلیه نهادهای مالی متقاضی می‌توانند سفارش‌های خود را در هر سه نماد به طور جداگانه ارسال کنند. معاملات مربوط به این حراج در روز سه‌شنبه ۳۱ تیرماه ۱۳۹۹ انجام خواهد شد.

پیرو اعلام وزارت اقتصاد مبنی بر حراج اوراق مرابحه عام دولت به صورت تدریجی (حراج‌های هفتگی) و همچنین پرداخت کامل سود شش‌ماهه اول به آخرین دارنده، لازم است نهادهایی که در نوبت‌های پس از اولین نوبت عرضه در حراج شرکت می‌کنند، به جدول سود روزشمار این اوراق که مبنای تسویه وجوه توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) است، توجه کنند. شایان ذکر است، حاصل‌جمع مبلغ معامله و سود روزشمار تا مقطع خرید مبنای تسویه قرار خواهد گرفت. به پیوست اطلاعات جدول سود روزشمار تا تاریخ ۳۱ تیرماه ۹۹ برای اوراق مرابحه عام دولت در نمادهای «اراد۳۷» و «اراد۳۸» ارائه می شود.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/PaSteU