امروز دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹
پمپ بنزین

تهدید ونزوئلا برای تعطیلی پمپ بنزین‌های خصوصی

شرکت نفتی دولتی PDVSA ونزوئلا چند هفته پس از کاهش یارانه‌های سوخت، به پمپ بنزین‌های مستقل اعلام کرد هر زمان که بخواهد می‌تواند مجوز آنها را باطل کند.

به گزارش فراسو، شرکت PDVSA بازار توزیع بنزین ونزوئلا در انحصار دارد و تقریبا مالک همه ۱۲۰۰ پمپ بنزین در این کشور است اما اکثر این پمپ بنزین‌ها از طریق مجوزهای تجاری، به شرکت‌هایی خصوصی سپرده شده است.

بسیاری از پمپ بنزینها به دلیل سالها ثابت ماندن قیمت‌ها که باعث شده درآمد آنها با هزینه‌های تعمیرات تجهیزاتشان همخوانی نداشته باشد، متضرر شده‌اند.

این صنعت امیدوار بود که اصلاحات یارانه سوخت و افزایش قیمت بنزین به کسب‌وکار آنها رونق ببخشد اما اکنون حذف مجوزها به دولت اجازه خواهد داد سود قیمت‌های بالاتر بنزین را به جیب بزند.

بر اساس سندی که توسط رویترز مشاهده شده، شرکت PDVSA به پمپ بنزین‌ها اعلام کرده که می‌تواند قرارداد آنها را به طور یکطرفه و هر زمان که بخواهد، لغو کند. یک منبع آگاه اظهار کرد که تاکنون ۱۲ جایگاه سوخت در کاراکاس این اطلاعیه را دریافت کرده اند.

بر اساس گزارش رویترز، تغییرات مذکور نشان دهنده تلاش دولت برای کنترل اوضاع در بحبوحه شیوع ویروس کرونا و تشدید تحریم‌های آمریکا است که درآمدهای صادرات نفت این کشور را به شدت متاثر کرده است.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/plMCBd