امروز دوشنبه، ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

تامین منابع مالی پایدار سازمان آتش‌نشانی برای ارائه خدمت بهتر به شهروندان

رئیس کمیسیون محیط زیست، سلامت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران گفت: لایحه تامین منابع مالی پایدار سازمان آتش نشانی به ارائه خدمات بهتر به شهر تهران کمک می‌کند.

به گزارش فراسو، در ادامه جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران نوبت به بررسی لایحه شهردار تهران درباره آیین نامه موضوع ماده ۷ مصوبه تامین منابع مالی پایدار سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رسید.

زهرا صدر اعظم‌نوری رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: شهرداری و سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی لایحه‌ای برای پایش هوشمند ساختمان‌های تهران درباره حریق ارایه کرد.

رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران افزود: سازمان آتش نشانی شهرداری تهران به دلیل آنکه ۳۰ درصد حوادث مربوط به حریق است به دنبال آن است که سازوکاری اتخاذ شود که خدمت رسانی بهتر انجام و بر این اساس سامانه پایش هوشمند اعلام حریق ساختمان‌ها فعال شود و متقضیانی که درخواست استفاده از این سامانه را دارند آن را دریافت کنند و بهای آن را هم بپردازند.

نوری ادامه داد: سازمان آتش نشانی ساختمان‌ها را مورد پایش قرار می‌دهد و در زمان وقوع حادثه به دلیل اتصال به سامانه آتش‌نشانی خدمت رسانی با سرعت بیشتری انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: برای این خدمات طبیعی است که سازمان آتش نشانی بهای خدمات دریافت کند و این هزینه صرف ارتقای کیفیت ایمنی می شود.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/mlEK0f