امروز چهارشنبه، ۲ فروردین ۱۴۰۲
بورس

افزایش ۲۵۹ درصدی شاخص بورس در ۷۷ روز معاملاتی

شاخص بورس از ابتدای امسال تا پایان هفته گذشته در مدت ۷۷ روز معاملاتی، با ثبت بیش از یک میلیون و ۳۲۸ هزار واحد رشد، بازدهی ۲۵۹ درصدی را در این مدت نصیب سرمایه‌گذاران کرد.

به گزارش فراسو، در جریان معاملات بورس اوراق بهادار در سالجاری و تا پایان هفته گذشته در مدت ۷۷روز معاملاتی، تعداد ۶۹۷میلیارد سهم و حق تقدم به ارزش ۸۳۴۸ هزار و ۳۰۷ میلیارد ریال در ۱۱۴ میلیون و ۴۹۱ هزار و ۷۶۴ دفعه مورد در بورس اوراق بهادار معامله قرار گرفته است.

همچنین بررسی معاملات بازار سهام به تفکیک بازار نشان می‌دهد در این مدت ۴۲۴میلیارد و ۵۸۹میلیون سهم به ارزش ۴۳۲۸ هزار و ۶۱۷ میلیارد ریال در ۴۹ میلیون و ۲۳۱هزار و ۲۴۳نوبت در بازار اول، ۲۵۴ میلیارد و ۸۵۲ میلیون سهم به ارزش ۳۷۳۱ هزار و ۱۱۵میلیارد ریال در ۶۳ میلیون و ۸۲هزار و ۵۶۴نوبت در بازار دوم، ۲۳ میلیون و ۱۰۰هزار برگه به ارزش ۲۲ هزار و ۸۱۷میلیارد ریال در ۶هزار و ۶۴۸نوبت در بازار بدهی، ۱۵۱ میلیون و ۵۲۰هزار قرارداد به ارزش ۲۹ هزار و ۱۴۸ میلیارد ریال در ۷۸۰ هزار و ۵۶۷ نوبت در بازار مشتقه و ۱۷ میلیارد و ۳۸۴ میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش ۲۳۶ هزار و ۶۱۰ میلیارد ریال در یک میلیون و ۳۹۰ هزار و ۷۴۲ نوبت مورد معامله قرار گرفته است.

شاخص کل نیز که معاملات امسال بورس را از ارتفاع ۵۱۲ هزار و ۹۰۰ واحد آغاز کرده است، تا پایان هفته گذشته با یک میلیون و ۳۲۸ هزار و ۸۰۰ واحد رشد، معادل ۲۵۹ درصد افزایش را به ثبت رسانده است.

شاخص بازار اول نیز در این مدت با رشد یک میلیون و ۳۱ هزار و ۴۵۰ واحدی و شاخص بازار دوم با رشد ۲ میلیون و ۴۴۰ هزار و ۳۲۸ واحدی به ترتیب ۲۸۴ و ۲۲۴درصد افزایش داشته‌اند.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/pRYhfL