امروز یکشنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

لایحه اصلاح قانون رسیدگی به تخلفات هیات‌ علمی به دولت ارائه می‌شود

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم دلایل بازنگری در قانون مقررات رسیدگی به تخلفات اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها را تحولات جدید و تشدید تقلب‌های علمی اعلام کرد و گفت: پس از تایید پیش نویس تهیه شده به صورت لایحه به هیات دولت ارائه می‌شود.

به گزارش فراسو، «حسین سیمایی صراف» اظهار داشت: حدود سه دهه از تصویب این قانون می‌گذرد و ضعف‌ها و کاستی‌های آن در سه دهه اجرای این قانون مشخص شده است بنابراین تحولات جدید و تشدید تقلب‌های علمی ایجاب می‌کرد که قانون تخلفات به‌روز شود.

وی افزود: با ابتکار دفتر رسیدگی به تخلفات و همکاری معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ترکیبی از استادان، قضات، مدیران اجرایی و برخی اعضای با تجربه هیات‌های رسیدگی به تخلفات کنار هم قرار گرفتند تا با در نظر گرفتن اصل استقلال دانشگاه‌ها، اصل رسیدگی منصفانه، اصل رسیدگی بدون تبعیض به تخلفات و لحاظ اصول کلی حقوقی و حفظ کرامت استادان در قانون مزبور بازنگری کرده و لایحه جدید را تدوین کنند.

معاون وزیر علوم یادآور شد: پس از تایید این پیش‌نویس توسط وزیر علوم، معاونت حقوقی و امور مجلس آن را در قالب لایحه به هیات دولت تقدیم می‌کند.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/dk4nt