امروز شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
وزیر کشور
وزیر کشور

وزیر کشور در جمع خبرنگاران: انتخابات اسفند امسال عمدتاً الکترونیکی انجام می شود

وزیر کشور با بیان اینکه هماهنگی های لازم با شورای نگهبان برای احراز هویت به منظور انجام انتخابات الکترونیکی انجام شده است، گفت: انتخابات امسال مجلس عمدتاً الکترونیکی انجام می شود.

به گزارش فراسو، عبدالرضا رحمانی فضلی روز پنجشنبه در حاشیه آیین اختتامیه همایش فرمانداران سراسر کشور در جمع خبرنگاران افزود: ما انتخابات الکترونیکی را در انتخابات ریاست جمهوری سال ٩۶ در ١۴٠ شهرستان انجام دادیم.

وی اضافه کرد: هم در حال حاضر مذاکراتمان را با شورای نگهبان داریم. بخش أعظم کار در انتخابات الکترونیکی احراز هویت است که قطعاً در این زمینه با شورای نگهبان به نتیجه رسیدیم و موافقت شان را اعلام کردند تا کنون مسیر این کار بسیار خوب پیش رفت.

رحمانی فضلی با بیان اهمیت رای گیری و شمارش آرای الکترونیکی، اظهارداشت: امیدواریم بخش زیادی از این حوزه ها را با این روش انجام دهیم و این در صورت انجام هماهنگی های لازم میسر خواهد شد. کارشناسان وزارت کشور با کارشناسان شورای نگهبان هماهنگی ها را انجام دادند اگر بتوانیم در این دور مجلس انتخابات را عمدتاً الکترونیکی انجام دهیم، دیگر می توانیم گام های بلندتری برای همه حوزه ها داشته باشیم.

وزیر کشور در بخش دیگری از سخنانش در جمع خبرنگاران درباره همایش فرمانداران سراسر کشور گفت: همایش با موضوع انتخابات بود و لازم بود فرمانداران، معاونان سیاسی و استانداران هم نظرات و هم مشکلاتشان و هم شرایط انتخابات را در شهرستان های متبوع با وزارت کشور مطرح کنند و ما هم به عنوان وزارت کشور سیاست ها و برنامه های خود را به آنان ابلاغ کنیم.

وی افزود: در دو روز گذشته کارگروه ها تشکیل شد و به جمع بندی های خوبی رسیدند، امروز هم معاون اول، هم وزیر خارجه و هم سخنگوی شورای نگهبان عمدتاً تحلیل های داخلی خوبی ارایه کردند و هم زیر امور خارجه تحلیل خوبی در حوزه سیاست خارجی ارایه کرد. کدخدایی مانند گذشته بر هماهنگی بین هیات های نظارت و اجرایی تاکید داشته است.

وزیر کشور ابراز امیدواری کرد: هماهنگی ها منتج به برگزاری یک انتخابات قانونی، سالم و بی طرفانه و امن شود و افزایش نشاط سیاسی و مشارکت را به همراه داشته باشد.

رحمانی فضلی گفت: انتخابات امسال در راستای همان سیاست مقاومت مدنظر مقام معظم رهبری است یعنی می توانیم با یک مشارکت باشکوه، اراده ملی را در حمایت از انقلاب و جمهوری اسلامی و امتداد راه شهدا و امام را در عمل به اثبات برسانیم.

 

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/wtt0a