امروز شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

مودیان اظهار نامه الکترونیکی را تا پایان تیرماه ارائه کنند

مدیرکل امورمالیاتی گیلان با تاکید بر اهمیت ارائه اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر و تبعات ناشی از تسلیم نکردن آن، از مودیان مالیاتی اشخاص حقوقی و صاحبان املاک جاری خواست اظهارنامه الکترونیکی خود را حداکثر تا پایان تیر ماه از طریق سامانه سازمان امور مالیاتی کشور ارائه کنند.

به گزارش فراسو، جواد انوری ، اظهار داشت: فرار مالیاتی بر اساس قانون جرم است و بر اساس قانون هرگونه اختفا و ارائه ندادن اسناد و مدارک به مأموران مالیاتی جرم تلقی می‌شود و قانونگذار برای اینگونه افراد مجازات در نظر گرفته است.

وی به تأمین هزینه‌های جاری بعضی از کشورها از طریق مالیات اشاره و بیان کرد: به مالیات به عنوان درآمد نگاه نمی‌کنیم بلکه مالیات اقتصاد کشور را مدیریت می‌کند.
وی با بیان اینکه اصلاح امور مالیاتی و مالیات بر ارزش افزوده از برنامه‌های سازمان امور مالیاتی است، تصریح کرد: این فعالیت‌ها در خدمت توسعه و آبادانی کشور است برای مثال از سال ۸۷ تا پایان سال ۹۷ مبلغ یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از محل مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری‌ها و دهیاری‌های گیلان پرداخت شده است.

انوری، موضوع عدالت مالیاتی را حائز اهمیت عنوان و خاطرنشان کرد: آثار پرداخت مالیات باید برای مردم ملموس باشد.

مدیرکل امورمالیاتی گیلان از بارگذاری تمامی اظهارنامه‌های مالیاتی گیلان به صورت الکترونیکی خبر داد و یادآور شد: خردادماه سال جاری تعداد ۱۳۱ هزار و ۱۵۸ اظهارنامه الکترونیکی مشاغل در استان از سوی مودیان ارائه شد که جلوه‌ای از همکاری مردم و خدمتگزاران شأن می‌باشد.

انوری با اشاره به اینکه یکی از اهداف طرح جامع مالیاتی کاهش ارتباط بین ممیز و مودی مالیاتی است، خاطرنشان کرد: اظهارنامه الکترونیکی شفاف سازی را به همراه دارد و از بی عدالتی جلوگیری می‌کند.

‌۱۷ تا ۲۳ تیرماه مصادف با هفته مالیات است.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/udzl8