امروز شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

محمدی: اهدای خون اقدامی ایثارگرانه است که باید به فرهنگ تبدیل شود

مدیرعامل و مدیران سازمان رفاه خدمات و مشارکت های اجتماعی طی اقدامی خداپسندانه خون خود را به نیازمندان به خون اهدا کردند.

به گزارش فراسو، به همت معاونت رفاه و مشارکت‌های اجتماعی سازمان رفاه خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهراناین سازمان، نشستی در سازمان انتقال خون انتقال خون کشور برگزار شد.

بنابر این گزارشاین نشست با حضورعلی‌اکبر پورفتح‌اله مدیرعامل سازمان انتقال خون کشور، سید نجم‌الدین محمدی مدیرعامل این سازمان به همراهی جمعی از مدیران و معاونین ایشان برپا شد. پورفتح‌اله مدیرعامل سازمان انتقال خون کشور پس از ارائه پیشینه‌ی فعالیت های سازمان انتقال خون، گفت : زمان نگهداری از خون اهدا شده، یک ماه و زمان نگهداری از پلاکت‌ها نیز سه روز است؛ شاخص اهدا خون در کشور ما خوب است، اما تمرکز اهداکنندگان به مناسبت‌ها و روزهای خاصی از سال معطوف است و این سبب میشود گاهی در روزهای خاص حجم خون اهدایی از نیاز بیشتر شده و قسمتی از آن بی‌استفاده شود.

محمدی مدیرعامل سازمان رفاه خدمات و مشارکت های اجتماعی با تاکید بر اینکه اهدای خون اقدامی ایثارگرانه است که باید به فرهنگ تبدیل شود ، گفت : باید بسترسازی این اقدام خداپسندانه به گونه‌ای رخ دهد که مردم نه فقط در مناسبت های خاص که به صورت پراکنده در تمام سال به آن بپردازند.

وی افزود : ما نیز از زیرساخت هایی که در اختیار داریم برای آگاه سازی و اطلاع رسانی در این حوزه استفاده خواهیم کرد. گفتنی است در پایان مدیرعامل سازمان رفاه خدمات و مشارکت های اجتماعی به همراه جمعی از مدیران و معاونین خود، از سازمان انتقال خون بازدید کرده و خون اهدا کردند.

لینک کوتاه خبر: https://farasoonews.ir/0etpu