امروز چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

جهش در تولید و افزایش کیفیت محور برنامه های بهمن دیزل در سال ۹۹

مهندس محمد محمدی مدیرعامل شرکت بهمن دیزل در نشست خبری صبح امروز خود با نمایندگان رسانه های خبری که با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد  جهش تولید، افزایش کیفیت و توسعه محصولات را رئوس و محور برنامه‌های این شرکت در سال جاری اعلام کرد.

به گزارش فراسو، در ابتدای این نشست  خبری دکتر نظری مدیر بازاریابی و تبلیغات گروه بهمن به نمایندگان رسانه ها خیر مقدم گفت و از همکاری آنها با گروه بهمن قدردانی کرد.

بر پایه این گزارش در ادامه  این نشست خبری  مهندس محمد محمدی مدیرعامل شرکت بهمن دیزل جهش کیفیت و توسعه را علاوه بر جهش تولید از برنامه‌های شرکت بهمن دیزل اعلام کرد و اظهار داشت: علی‌رغم امتناع شرکت ایسوزو از تامین قطعات شرکت بهمن دیزل به دلیل تحریم‌ها، هدف‌گذاری این شرکت در سال ۹۹ مبنی بر رشد ۲۰۰ درصدی تولید در مقایسه با سال گذشته با جایگزینی برند شیلر در سال ۹۸ محقق گردید.

وی افزود: ۸۰ درصد تولیدات بهمن دیزل در سال ۹۹ بر خلاف سال ۹۸ به خودروی شیلر اختصاص دارد و حدود ۲۰ درصد را ایسوزو دربرمی‌گیرد که نمایانگر جهش ۲۰۰ درصدی با برند متعلق به این شرکت تحت عنوان شیلر است.

مدیرعامل شرکت بهمن دیزل همچنین با اشاره به افزایش ۸۵ درصدی تولید در هفت ماه ابتدایی سال جاری ، در خصوص وضعیت ارتقای کیفیت محصولات این شرکت در سال ۹۹ گفت: تبدیل خودروهای سه ستاره شیلر به چهار ستاره از برنامه‌های جهش کیفی شرکت بهمن دیزل در سال جاری است که در خصوص مینی‌بوس شیلر این اتفاق افتاده و تبدیل خودروهای ۴ ستاره ایسوزو به ۵ ستاره از دیگر برنامه‌های ماست.

محمدی در ادامه از کامیونت NMR85E به عنوان اولین خودروی تجاری ۵ ستاره در کشور تحت برند گروه بهمن نام برد و تصریح کرد: تا پایان سال جاری، شاهد تبدیل محصولی دیگر از شیلر به ۴ ستاره و تبدیل تعدادی محصول نیز در قالب ایسوزو به ۵ ستاره خواهیم بود.

وی در خصوص برنامه‌های توسعه‌ای شرکت بهمن دیزل در سال ۹۹ به ارتقای محصول NB3 یا مینی بوس سه لیتری در قالب خودروی تجاری- مسافری اشاره کرد و گفت: تاییدیه این خودرو اخذ شده و تولید انبوه آن در آذر ماه  خواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت بهمن دیزل افزود: کامیونت ۸ تن (TV8) تحت برند شیلر محصول دیگر توسعه‌ای این شرکت است که اخذ تاییدیه آن در ۶ ماهه دوم سال جاری و تولید انبوه آن در اسفند ماه خواهد بود.

محمدی همچنین در خصوص مقوله جهش توسعه، از احداث فضایی به مساحت ۱۷ هکتار تحت عنوان توسعه فضایی در مجاورت کارخانه ۱۶ هکتاری بهمن دیزل یاد کرد و گفت: کارخانه شاسی‌سازی کامیون و کامیونت به سایت بهمن دیزل ۲ منتقل خواهد شد.

به گفته وی راه‌اندازی سالن‌های آزمایشگاهی جدید اعم از سالن تست و سالن PDI یکی دیگر از برنامه‌های این شرکت طی سال جاری در حوزه جهش کیفیت است.

مدیرعامل شرکت بهمن دیزل در ادامه گفت: توسعه کاربری سازی مبتنی بر انتقال فضای فعلی به فضای ۳ تا ۴ برابری یکی دیگر از برنامه‌های توسعه‌ای است.

به گزارش فراسو، سیدعمار حسنی مدیر کنترل کیفیت شرکت بهمن دیزل نیز در این نشست خبری در خصوص اقدامات و مراحل ارتقای کیفی محصولات این شرکت عگفت: اخذ ارتقای کیفی تولیدات بر اساس پایش روزانه و هفتگی محصولات توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران و بازرسی مهندسی ایران تحت نظارت سازمان ملی استاندارد و مرکز تایید صلاحیت ملی محقق می‌شود.

وی در خصوص شرایط اخذ گرید ۵ ستاره برای خودروهای سنگین و مسافری، خودروهای سنگین را به دو دسته و ۹ کد قابل تقسیم دانست و گفت: ۴ کد اول کدهای عملکردی شامل فنربندی و تعلیق فرمان، موتور و انتقال قدرت، ترمز و تجهیزات الکتریکی است که بر اساس شاخص اصلی، در صورت کسب امتیاز منفی به طور میانگین از صفر تا ۳۸۰ به ترتیب کیفیت محصول از ۵ ستاره تا یک ستاره تنزل درجه خواهد داشت. خودرو در صورت اخذ امتیاز صفر تا ۸۰ موفق به دریافت نشان ۵ ستاره خواهد شد.

مدیر کنترل کیفیت شرکت بهمن دیزل در خصوص خودروهای مسافری نیز گفت: خودروهای مسافری ۵ ستاره در جدول ارزشیابی کیفی امتیازی بین صفر تا ۱۰۰ را به خود اختصاص داده‌اند و به همین ترتیب در صورت کسب امتیاز منفی بیش از ۴۶۰ خودرو را در ردیف محصولات یک ستاره جای خواهد داد.

حسنی با اشاره به عیوب غیرعملکردی تصریح کرد: تزئینات داخلی و خارجی، بدنه، رنگ، صداهای غیرعادی و نفوذ آب از عیوب غیرعملکردی محسوب می شود.

وی در ادامه به مراحل اخذ ۵ ستاره کیفی برای محصول کامیونت NMR85E تصریح کرد: اخذ نمره ۸۰ به عنوان شاخص اصلی کل، بر اساس دستورالعمل شرکت بازرسی کیفت و استاندارد ایران این خودرو را موفق به دریافت نشان ۵ ستاره نمود.

مدیر کنترل کیفیت شرکت بهمن دیزل گفت: این محصول بدون عیوب عملکردی و با دریافت بیشترین امتیاز منفی در بخش تزئینات داخلی و خارجی طی مدت شش ماه از بهمن ۹۸ تا شهریور ۹۹ به اخذ درجه کیفی ۵ ستاره به عنوان بالاترین سطح کیفی استاندارد نائل گردید.

حسنی همچنین در خصوص وضعیت درجه کیفی سایر محصولات شرکت بهمن دیزل گفت: در ارزیابی‌ها کامیونت NPR 75M (ایسوزو ۸ تن) با ۱۱۵ نمره منفی و درجه کیفی ۴ ستاره، خودروی ۶ تن ایسوزو با ۱۱۰ نمره منفی و نشان ۴ ستاره، کامیونت شیلر با ۱۸۴ نمره منفی و درجه کیفی ۳ ستاره، مینی بوس سحر با ۱۱۶٫۸نمره منفی و درجه کیفی ۴ ستاره، مینی بوس شیلر با ۲۰۱ امتیاز منفی و درجه کیفی ۴ ستاره گزارش شده که ارتقای درجه کیفی این محصولات در ماه‌های آتی در دستور کار قرار دارد.

وی در خصوص شاخص IQS گفت: طبق آخرین گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران بر اساس نظرسنجی تلفنی از مشتریان، عیوب ۱۰۰ دستگاه طی سه ماه گذشته مورد ارزیابی قرار گرفته که ماحصل آن، رشد بسیار خوبی در بحث رضایت مشتری در خصوص محصولات ایسوزو ۶ تن و ۸ تن و همچنین مینی بوس سحر را نشان می‌دهد.

مدیر کنترل کیفیت شرکت بهمن دیزل یادآور شد: به منظور اخذ گرید ۵ ستاره یک سیستم ارزشیابی کیفی تحت عنوان BEST از سوی شرکت بهمن دیزل طراحی شد که تمامی محصولات را به صورت روزانه مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

همچنین محمدرضا کمالی مدیر مهندسی و برنامه ریزی شرکت بهمن دیزل نیز در خصوص اقدامات انجام شده در راستای ارتقای کامیون شیلر ۶ تن به ۸ تن تصریح کرد: اقدامات انجام شده عبارت است از افزایش قدرت موتور، ارتقای گیربکس با گشتاور بالا، طراحی و ساخت اکسل با حداکثر وزن قابل تحمل و طراحی شاسی با افزایش فاصله محوری تا ۴۴۷۸ میلی متر، افزایش قدرت ترمزگیری مجهز به ABS و EBDو همچنین ارتقای سیستم ESC (کنترل پایداری الکترونیکی).

وی در خصوص وضعیت محصول جدید مسافری بهمن تحت عنوان پگاسوس گفت: این محصول از موتور پرقدرت ۳ لیتری با مصرف سوخت ۱۱۰ تا ۱۱۲ لیتر، با سطح آلایندگی EURO V-EEV، سیستم تعلیق و فنربندی بسیار منعطف، طراحی زیبای تریم داخلی و تغییرات اساسی در نمای ظاهری، کاهش سطح صدای خودرو و ظرفیت‌های متنوع ۱+۱۸ و ۱+۲۳ با رعایت کامل استانداردها بهره می‌برد.

در ادامه نشست مهندس مرتضوی عضو هیأت مدیره شرکت بهمن دیزل نیز در خصوص ارتقای کیفی کاربری‌ محصولات با اشاره به اولویت های شرکت بهمن دیزل مبنی بر رعایت استانداردهای ایمنی، کیفیت و رضایت مشتریان اظهار داشت: بهمن دیزل ساخت محصولاتی با کاربری آتش‌نشانی و خدمات شهری شامل تانکر آب و حمل زباله را در سال جاری در دست اقدام دارد و توسعه این خودروها و ساخت محصولاتی نظیر خودروبر و بالابر نیز از برنامه‌های سال آتی این شرکت با امکان سفارشی سازی برای مشتریان خواهد بود.

وی همچنین از کاربری‌های خاص نظیر اتاق فرماندهی رادیویی نام برد و در خصوص حوزه کاربری توسعه محصولات کامیونی افزود: به زودی خط اتوماتیک تولید یونیت یخچال و یونیت سردساز توسط شرکت بهمن دیزل در سال جاری راه‌اندازی خواهد شد. ساخت کامیونت‌های مجهز به خواب در مسافت‌های طولانی بین شهری از دیگر دستاوردهای این شرکت در سال آتی خواهد بود.

عضو هیأت مدیره  شرکت بهمن دیزل به ساخت انواع کشنده باری و کمپرسی جزو رده‌های سنگین و نیمه سنگین کامیون در سال جاری اشاره کرد و گفت: هدف بهمن دیزل همواره ارائه محصولات متفاوت بوده است چنانکه محصول شیلر از تفاوت‌های بارزی با سایر محصولات رقبا برخوردار است که سبک بودن شاسی با خاصیت افزایش باربری، ترمزهای دیسکی با مزیت افزایش ایمنی و استفاده از شاسی مستحکم و تاثیر آن در فزایش طول عمر شاسی و افزایش کاربری از جمله اینهاست.

مرتضوی قیمت خودروهای این شرکت را با نمونه های مشابه داخلی برغم کیفیت به مراتب بالاتر حدود ۱۵۰ میلیون تومان ارزانتر عنوان کرد.

بنابر این گزارش مهندس محمدی مدیرعامل شرکت بهمن دیزل در پاسخ به سئوال فراسوخبر، تعداد پرسنل این شرکت را ۵۷۰ نفر اعلام کرد که ۴۷۰ نفر در کارخانه و بخش های فنی و ۱۰۰ نفر نیز در بخش های ستادی شاغل هستند.

وی همچنین در پاسخ به سئوال دیگر فراسوخبر در خصوص چگونگی فروش تولیدات این شرکت، گفت:  محصولات بهمن دیزل در قالب قرارداد ۹۰ روزه تحویل می شود و طی یک سال گذشته به دلیل  اتخاذ سیاست صحیح  از چمله فروش نقدی ، با مشکل مطالبات معوق مواجه نبوده ایم .

لینک کوتاه خبر: http://farasoonews.ir/DHVWyj