امروز پنج شنبه، ۳ مهر ۱۳۹۹

مرکل: سیاست مهاجرت سخت‌ترین مسئله در اتحادیه اروپا است

صدر اعظم آلمان با تاکید بر لزوم در پیش گرفتن یک رویکرد اروپایی برای حل بحران پناهندگان در اروپا، سیاست مهاجرت را سخت‌ترین مسئله در این اتحادیه ارزیابی کرد.

به گزارش فراسو به نقل از “آر ان دی” آلمان، “آنگلا مرکل”، صدر اعظم آلمان توافق انجام گرفته با حزب سوسیال دموکرات برای پذیرش حدود ۴۰۰ خانواده پناهندگان از جزایر یونان را تمجید کرده و آن را یک رویکرد انسانی و عاقلانه ارزیابی کرد.

مرکل روز گذشته در سخنانی در نشست فراکسیون اتحادیه احزاب متحد مسیحی در پارلمان آلمان در عین حال تاکید کرد که نباید این توهم ایجاد شود که به این ترتیب مشکلات حل می شود.

وی همچنان بر لزوم یک رویکرد اروپایی برای حل مسئله پناهندگان در اروپا تاکید کرده و گفت: اما با توجه به شرایط در منطقه کمک هایی در ابعاد بزرگ ضرورت دارد.

مرکل همچنین از مشارکت آلمان برای ساخت یک مرکز جدید پذیرش پناهندگان اروپایی در جزیره لسبوس یونان خبر داده و گفت: این مرکز پذیرش پناهندگان جدید باید قبل از زمستان آماده شود. وی تاکید کرد که در این بار با وزیر کشور توافق کرده است. وی همچنین گفت که در هفته جاری در این باره با رئیس کمیسیون اروپایی صحبت خواهد کرد.

مرکل همچنین تاکید کرد که شرایط در جزیره لسبوس و در اردوگاه موریا نشان دهنده بدبختی کاملی در وضعیت انسانی است که ما نمی توانیم آن را تحمل کنیم.

صدر اعظم آلمان همچنین سیاست مهاجرت را به عنوان سخت ترین موضوع در اتحادیه اروپا عنوان کرده و گفت: اصل بازدارندگی به شرایط خوبی در جزیره لسبوس منجر نشد. وی در این باره ابراز خرسندی کرد که دولت یونان هم حالا بر راهکارهای اروپایی برای حل این مسئله تاکید دارد.

چندی پیش وقوع آتش سوزی مهیبی در اردوگاه پناهنگان موریا در جزیره لسبوس یونان شرایط بسیار فاجعه باری را برای پناهندگان ایجاد کرده است.

حالا رسانه ها گزارش داده‌اند که در جزیره ساموس یونان هم شب گذشته در نزدیکی اردوگاه پناهندگان یک آتش سوزی رخ داده است. به گفته مقامات منطقه‌ای این آتش سوزی در اطراف مرکز پذیرش پناهندگان رخ داده است.

چندین نفر در ارتباط با این حادثه دستگیر شده‌اند.

در اردوگاه پناهندگان در جزیره ساموس بر اساس اطلاعات وزارت مهاجرت یونان حدود ۴۶۰۰ پناهنده زندگی می کنند. این در حالی است که این اردوگاه تنها ظرفیت پذیرش حدود ۶۵۰ پناهنده را دارد. روز سه شنبه هم رسانه ها از مثبت شدن تست کرونای دو نفر از پناهندگان در این اردوگاه خبر دادند.

بعد از وقوع آتش سوزی مهیب در اردوگاه پرازدحام موریا بار دیگر بحث ها درباره چگونگی رفتار با پناهندگان در اتحادیه اروپا و به ویژه در آلمان بالا گرفته است.

اردوگاه موریا بر اثر آتش سوزی مهیبی که اخیراً در آن اتفاق افتاده است کاملاً نابود شده است. مقامات یونانی بر این عقیده‌اند که مهاجران این آتش سوزی را ایجاد کرده‌اند. در این اردوگاه که ظرفیت پذیرش حدود ۳ هزار پناهنده را دارد حدود ۱۲ هزار پناهنده در شرایط بسیار بدی زندگی می کردند. اخیراً هم گزارش هایی مبنی بر شیوع کرونا در بین ساکنان این اردوگاه منتشر شده است.

لینک کوتاه خبر: http://farasoonews.ir/Uu2oh3