امروز پنج شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹
اتحادیه اروپا در تلاش برای اجبار شرکت‌های فناوری به رعایت از قوانینش، احتمالاً اقداماتی مشابه آنچه آمریکا برای تیک تاک در پیش گرفته، اتخاذ می کند.

شرکت‌های بزرگ فناوری در اتحادیه اروپا احتمالاً با سرنوشت تیک تاک در آمریکا مواجه می‌شوند

اتحادیه اروپا در تلاش برای اجبار شرکت‌های فناوری به رعایت از قوانینش، احتمالاً اقداماتی مشابه آنچه آمریکا برای تیک تاک در پیش گرفته، اتخاذ می کند.
به گزارش فراسو به نقل از راشا تودی، اتحادیه اروپا در تلاش برای اجبار شرکت‌های فناوری به رعایت از قوانینش، احتمالاً اقداماتی مشابه آنچه آمریکا برای تیک تاک در پیش گرفته، اتخاذ می کند. شرکت های فناوری باید خدمات خود در اروپا را به فروش برسانند یا از بازار این اتحادیه خارج شوند.

تیری برتون، کمیسر اتحادیه اروپا در بخش بازار های داخلی هشدار داد این احتمال وجود دارد که گروه های بزرگ فناوری از بازار اتحادیه اروپا حذف شوند و این بخشی از اقدامات پیشنهاد شده خواهد بود. وی گفت این اقدام آخرین اقدامی است که اتحادیه اروپا انجام خواهد داد و تنها در شرایط حاد انجام می شود.

محروم کردن این شرکت ها از بازار بزرگ اروپا شبیه آن چیزی است که دولت ترامپ علیه شرکت فناوری تیک تاک چین انجام داد. البته دلیل اتحادیه اروپا فرق می‌کند. نگرانی های بروکسل ربطی به تهدید های امنیتی ندارد و به سلطه بازار مربوط می‌شود. این اقدامات در صورتی اجرایی می‌شوند که موقعیت این شرکت‌های فناوری در بازار منافع مشتریان و رقابت رقبای کوچک‌تر را تهدید کند.

کمیسیون اروپا در حال حاضر بر روی یک بسته خدمات دیجیتال کار می کند یعنی یک سری قوانین با هدف مدرنیزه کردن ساختار قانونی فعلی برای این نوع خدمات. این کمیسیون برای این منظور، وظایف خدمات دیجیتال در حفاظت از حقوق کاربران را بررسی کرده و اقداماتی جهت اطمینان از رقابت عادلانه در پیش می گیرد.

تنبیه های در نظر گرفته شده برای عدم تبعیت از قوانین جدید اتحادیه اروپا که تا پایان سال جاری میلادی نهایی می‌شود، شامل توقف فعالیت در اتحادیه اروپا هم خواهد بود. اگر شرکت های فناوری مانع کاربرانشان برای تغییر پلتفرم ها شوند یا آنها را مجبور کنند تنها از یک نوع از خدمات استفاده کنند، با مجازات سختی مواجه خواهند شد.

لینک کوتاه خبر: http://farasoonews.ir/wUlbTU