امروز دوشنبه، ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

از درخواست برای خروج سلاح‌های سنگین از ادلب و نزدیک شدن به آتش‌بس در لیبی؛ پرونده‌های مورد اختلاف ترکیه و روسیه بررسی شد

خبرگزاری نووستی روسیه اعلام کرد، در رایزنی‌های مسکو و آنکارا درباره شرایط منطقه کاهش تنش ادلب در سوریه به مساله کاهش سطح حضور نظامی ترکیه در این منطقه پرداخته شد.

به گزارش فراسو، این خبرگزاری به نقل از یک منبع ترکیه‌ای گزارش داد: یک هیئت فنی روس در نشستی که عصر چهارشنبه در ساختمان وزارت خارجه ترکیه برگزار شد، پیشنهادهایی درباره کاهش تعداد ایست‌های بازرسی ارتش ترکیه در ادلب مطرح کرد اما دو طرف نتوانستند به توافقی در این خصوص برسند.

این منبع افزود: پس از آنکه مسؤولان ترکیه با جمع‌آوری ایست‌های بازرسی این کشور در ادلب مخالفت و بر حفظ آنها پافشاری کردند، تصمیم گرفته شد، تعداد نیروهای ترکیه‌ای موجود در ادلب کاهش یافته و سلاح‌های سنگین این کشور از منطقه خارج شوند.

پیشتر وزارت دفاع ترکیه اعلام کرده بود که روز چهارشنبه نشستی میان هیئت نظامی این کشور و هیئتی مشابه از روسیه در آنکارا برای بررسی آخرین تحولات ادلب برگزار می‌شود.

در همین حال مولود چاووش‌اوغلو، وزیر خارجه ترکیه در مصاحبه‌ای با شبکه خبری “سی ان ان ترک” اظهار کرد: مسؤولانی از ترکیه و روسیه در نشست‌هایی که اخیرا در آنکارا داشتند، به توافقی درباره آتش‌بس و روند سیاسی در لیبی نزدیک شدند.

لینک کوتاه خبر: http://farasoonews.ir/FlxA9r