سربازان وظیفه مهارت فنی فرا می‌گیرند

معاون آموزش و تربیت نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: سربازان وظیفه در طول خدمت خود دست کم یک مهارت فنی را آموزش می‌بینند.

به گزارش فراسو، سردار سرتیپ دوم حبیب‌الله جان‌نثاری روز جمعه در آیین تخلیف فراگیران مرکز آموزش انتظامی شهید بیگلری مشگین‌شهر اظهارداشت: به همین منظور تفاهم نامه‌ای با سازمان آموزش‌های فنی و حرفه‌ای کشور منعقد شده است.

وی گفت: در این طرح سربازان وظیفه در طول خدمت با گذراندن دوره‌های مربوطه حداقل یک مهارت فنی را فرا می‌گیرند تا زمینه اشتغال آن‌ها پس از پایان خدمت فراهم شود.

وی افزود: با تشکیل قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه در ستاد کل نیروهای مسلح، برنامه‌ریزی‌های لازم برای تحقق این امر مهم صورت گرفته است.

او اظهارداشت: به سربازانی که دوره‌های مربوطه را با موفقیت طی کنند گواهینامه رسمی مهارت سازمان فنی و حرفه‌ای اعطا خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در حال حاضر در تمامی مراکز آموزش انتظامی کشور علاوه بر آموزش‌های نظامی و انتظامی انجام آموزش‌های دینی و بصیرتی نیز در سر لوحه کار ناجا قرار گرفته است.

او تعهد، تخصص، ولایت‌مداری و مردمی بودن را از ویژگی‌های پلیس ایرانی برشمرد و از انجام آموزش‌های مناسب در مرکز آموزش انتظامی شهید بیگلری مشگین شهر تقدیر کرد.

در این مراسم ضمن تجلیل از خانواده شهدا یادمان شهید گمنام در میدان مشق پادگان افتتاح و از کتاب “رفیق من سرباز ولایت” رونمایی شد.

اجرای برنامه‌های رزمی نمایشی ،تجلیل از پرسنل نمونه کادر و وظیفه و اعطای درجه و سردوشی به نماینده فراگیران از دیگر بخش‌های این مراسم بود.

در پایان این مراسم نیز یگان‌های مستقر در میدان با اجرای رژه حماسی و کلاسیک توان و اقتدار خودرا به نمایش گذاشتند.

لینک کوتاه خبر: http://farasoonews.ir/KxLT8Mارسال