آلمان شهروندانش را از ووهان چین باز می‌گرداند

وزارت خارجه آلمان اعلام کرد، قصد دارد ده‌ها شهروند این کشور را که در شهر ووهان چین – مرکز شیوع ویروس کرونا – حضور دارند، بازگرداند.

به گزارش فراسو، در پی گسترش ویروس کرونا در چین و ده‌ها کشور دیگر، نشریه اشپیگل امروز (دوشنبه) گزارش داد دولت آلمان شهروندان این کشور را که داوطلبانه قصد خروج از چین را داشته باشند باز می‌گرداند.

با این حال « هایکو ماس » وزیر امور خارجه آلمان در برلین گفته، در صورت نیاز دولت آماده است همه شهروندانش را از چین خارج کند.

بر این اساس یک هیات کنسولی آلمانی امروز وارد شهر ووهان می‌شود تا مقدمات اجرای این تصمیم را فراهم کند.

بنا بر اعلام وزارت امور خارجه آلمان، در حال حاضر ده‌ها شهروند این کشور در منطقه آلوده به ویروس کرونا در چین حضور دارند.

در همین رابطه یک سخنگوی این وزارتخانه گفته، برآورد برلین از حضور دست‌کم ۹۰ شهروند آلمانی در شهر ووهان و اطراف آن است.

ماس همچنین از شهروندان آلمانی خواست سفرهای غیرضروری خود به چین را لغو کنند.

دیروز(یکشنبه ششم بهمن‌ماه) نشریه دی‌ولت آلمان به کشف یک مورد ابتلا به این ویروس در این کشور اشاره کرد و نوشت: مقام‌های درمانی برلین شهروندان را به مراقبت بیشتر در این خصوص فراخوانده و اعلام کرده‌اند اگر کسانی در حوزه خطر آلودگی به این ویروس (استان هوبه ئی چین) بوده و با افراد مشکوک به آلودگی در تماس بوده‌اند، هر چه سریعتر به مراکز درمانی مراجعه کرده و تست سلامت بدهند.

پیش از این روزنامه بیلد آلمان از مشاهده یک مورد مشکوک به ابتلا به کرونا در یک کلینیک در برلین خبر داده بود.

بیمار که یک زن است و با تازگی از چین بازگشته با علائم شبیه به آنفلوآنرا به این مرکز منتقل شده و در قرنطینه به سر می‌برد.

همچنین در فرودگاه برلین هشدار احتیاط در مقابل این ویروس از طریق اعلان، پلاکاردها و توزیع پیام‌های هشدارآمیز بین مسافران در حال انجام است.

لینک کوتاه خبر: http://farasoonews.ir/h7uk9bارسال