امروز پنج شنبه، ۲۳ مرداد ۱۳۹۹

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی: برنامه سال آینده اربعین استان‌ها از هم اکنون مشخص شود

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی از پایان مراسم امسال اربعین خبر داد و گفت: برنامه سال آینده اربعین استان‌ها از همین الان نوشته شود.

به گزارش فراسو، «حسین ذوالفقاری» روز چهارشنبه در نشست ستاد مرکزی اربعین با قدردانی از کسانی که در ایام اربعین خدمت ارائه کردند، پایان کار اربعین امسال را اعلام کرد و گفت: امسال۳ و نیم میلیون زائر از مرز ایران وارد عراق شدند. مقدورات و امکانات برای موکب داران علاقه مند به ادامه ارائه خدمات تا پایان ماه صفر فراهم است.

وی افزود: بهداشت و درمان حمل و نقل در داخل کشور بسیار خوب انجام شد از حمل و نقل رضایتمندی خوبی بهره مند بودند. دولت و مردم عراق هم حداکثر تلاش خود را برای خدمات رسانی به زوار انجام دادند.

ذوالفقاری بازگشایی مرز خسروی را یکی از اقدامات خوب امسال عنوان کرد و گفت: در مراسم اربعین دو هزار و ۵۰۷ موکب در داخل کشور داشتیم و حدود ۱۰ هزار موکب در عراق برپا شد.

به گفته رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی در این مراسم ۳۷ درصد از زائران خانم و ۶۳ درصد آقایان بودند (و در مقایسه با سال گذشته) دو برابر گذرنامه صادر شد.

ذوالفقاری یادآور شد: در این مراسم حدود ۴۰۰ هزار نفر شب اسکان داده شدند و بیش از ۱۲۲ میلیون وعده غذایی توسط موکب داران داخل کشور عرضه شد.

لینک کوتاه خبر: http://farasoonews.ir/7WHKx4