دادوستد ۶۱۹ میلیارد سهمی بورس در ۱۴۷ روز معاملاتی

بیش ۶۱۹ میلیارد سهم و حق تقدم از ابتدای امسال تاکنون در مدت ۱۴۷ روز معاملاتی در بورس اوراق بهادار دادوستد شده است.

به گزارش فراسو، از ابتدای امسال تاکنون در مدت ۱۴۷روز معاملاتی تعداد ۶۱۹میلیارد و ۳۲۶میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۲۱۱۳هزار و ۴۴۲میلیارد ریال در ۵۴میلیون و ۳۲هزار و ۳دفعه مورد در بورس اوراق بهادار معامله قرار گرفته است.

همچنین بررسی معاملات بازار سهام به تفکیک بازار نشان می‌دهد در این مدت ۴۲۳ میلیارد و ۹۹۲ میلیون سهم به ارزش ۱۰۸۰هزار و ۹۸۳ میلیارد ریال در ۲۵میلیون و ۷۴۷هزار و ۴۲۱نوبت در بازار اول؛ ۱۸۳میلیارد و ۲۶ میلیون سهم به ارزش ۸۴۴ هزار و ۸۶۵میلیارد ریال در ۲۷ میلیون و ۸۰۰هزار و ۹۲۰ نوبت در بازار دوم؛ ۶۰میلیون و ۲۰۰ هزار برگه به ارزش ۵۸ هزار و ۳۸۱ میلیارد ریال در ۱۶هزار و ۲۵۱نوبت در بازار بدهی، ۱۳۴میلیون و ۷۵۰ هزار قرارداد به ارزش ۹۹۱ میلیارد ریال در ۵۸ هزار و ۸۱۹ نوبت در بازار مشتقه و ۱۲میلیارد و ۱۱۳میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش ۱۲۸هزار و ۲۲۲ میلیارد ریال در ۴۰۸ هزار و ۵۹۲ نوبت مورد معامله قرار گرفته است.

شاخص کل نیز که معاملات امسال بورس را از ارتفاع ۱۷۸هزار و ۶۵۹ واحد آغاز کرده است، تاکنون ۱۲۶ هزار و ۶۷۴ واحد رشد، ‌معادل ۷۰.۹۰ درصد افزایش را به ثبت رسانده و به ارتفاع ۳۰۵هزار و ۳۳۳واحد رسیده است.

شاخص بازار اول نیز در این مدت با رشد ۸۷ هزار و ۵۹۵ واحد و شاخص بازار دوم با رشد ۲۷۷هزار و ۸۰۸واحدی به ترتیب ۶۵.۴۳و ۸۰.۴۹درصد افزایش داشته‌اند.

لینک کوتاه خبر: http://farasoonews.ir/CICm2Vارسال