امروز پنج شنبه، ۲۳ مرداد ۱۳۹۹

حسینی در بازدید از مرکز پرتو منطقه ۱۸تاکید کرد؛باید شرایط بهتری برای زیست کودکان کار در شهر فراهم کنیم

سید مالک حسینی به مناسبت روز دانش آموز از مرکز پرتو منطقه ۱۸ بازدید کرد.

به گزارش فراسو به نقل از روابط عمومی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران ، به مناسبت ۱۳ آبان روز دانش آموز، سید مالک حسینی سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی به همراه مصطفی حسنی معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۱۸ ، رمضان لطفی معاون توانمندسازی و کارآفرینی سازمان ، زهرالسادات حسینی مدیرعامل خیریه مهرانه قلب سفید، مریم شیردل مدیر اداره پیشگیری و ارتقاء سلامت اجتماعی سازمان، حسین هوشمند مدیر مرکز خدمات اجتماعی منطقه ۱۸ ازمرکز پرتو مهرانه قلب سفید بازدیدکرد .

مراکز پرتو در طرح ساماندهی کودکان در معرض آسیب و آسیب‌دیده شهر، در راستای سیاست‌های شهرداری در محلات آسیب پذیر راه اندازی شده است، این مراکز با همکاری NGO های فعال در حوزه کودک به کودکان بازمانده از تحصیل و کودکان کار و خیابان خدمات علمی، آموزشی، مددکاری، روان شناختی، بهداشتی و درمانی ارائه می‌نمایند.

مرکزپرتومهرانه قلب سفید از سال ۱۳۹۵ تأسیس و ۳۰۰ کودک کار تحت پوشش این مرکز می باشند و همگی این عزیزان در مدارس رسمی پایتخت مشغول به تحصیل هستند، و۴۸ دانش آموز ایرانی و غیرایرانی در مرکز مهرانه قلب سفید به کسب علم می پردازند.
سید مالک حسینی طی بازدیدی ۲ ساعته از مرکز پرتو منطقه ۱۸ به گفتگوی صمیمانه با دانش آموزانی که برای آینده درخشان خود در حال تحصیل بودند پرداخت.

در ادامه این بازدید حسینی تاکید کرد: تصمیم‌گیری های مسئولین شهری و سمن ها نباید به گونه ای باشد که به کودک کار آسیب برسد و طبق بیانیه کنفدراسیون حقوق کودک ، کودکان باید کودکی کنند نه کار تلاش ما در این مراکز فراهم نمودن محیطی امن و مناسب برای این عزیزان است که به دور از هرگونه دغدغه و نگرانی بتوانند برای آینده ای روشن گام بردارند.

وی افزود:NGO ها در پیشبرد فعالیت مراکز پرتو نقش بسزایی دارند و باید قویتر از پیش به کمک شهرداری ها بیایند تا بتوانیم گامی مؤثر برای آسیب دیدگان پایتخت برداریم.

حسینی در پایان این بازدید اظهار کرد، کار با این قشر از کودکان بسیار حساس و دشوار و البته لذت بخش و شیرین است. این عزیزان از جنبه های مختلف دچار آسیب‌های اجتماعی شده و در اصطلاح به مانند چینی‌بندزده هستند و در این حالت نگاه ما نباید صرفا به داشتن یک مؤسسه و یا یک مرکز خلاصه شود، بلکه افق دیدمان آنقدر باید وسیع باشد که هر اقدامی انجام میدهیم به مثابه یک طرح در مقیاس شهری، ملی و حتی ظرفیت ارائه بین المللی داشته باشد.

حسینی افزود: کار کودکان پدیده ناخوشایندی است که ما به رسمیت نمی شناسیم و رویکرد برنامه ها و تصمیم سازی هایمان در این حوزه بر مبنای رعایت کامل حقوق کودکان است، اما باید بپذیریم این پدیده وجود دارد و به هیچ وجه ما رویکرد پاک کردن صورت مسله را نداریم بلکه تلاش میکنیم آسیب را به حداقل رسانده و فارغ از ملیت و مسائل حاشیه ای از کودکان کار مراقبت های جدی کنیم.

لینک کوتاه خبر: http://farasoonews.ir/uGYwQQ