امروز پنج شنبه، ۲۳ مرداد ۱۳۹۹

حزب الله بر تشکیل سریع دولت لبنان تاکید کرد

معاون دبیرکل حزب الله لبنان بر لزوم تسریع در تشکیل دولت جدید این کشور به منظور جلوگیری از تبعات منفی طولانی شدن آن بر مردم تاکید کرد.

به گزارش فراسو به نقل از المنار، معاون دبیرکل حزب الله لبنان ابراز امیدواری کرد که تشکیل دولت جدید در این کشور زیاد طول نکشد تا به این ترتیب از آثار منفی آن بر مردم جلوگیری شود.

«شیخ نعیم قاسم» در سخنانی بر تسریع در تشکیل دولت و استفاده از تجربیات گذشته تاکید کرد و مجددا با تایید مطالبات اقتصادی و اجتماعی تظاهرات کنندگان نسبت به مصادره این مطالبات و نیز کسانی که راه مردم را می بندند، هشدار داد.

وی تصریح کرد: چرا تا به امروز کمیته ای مرکزی که از طرف معترضان صحبت کند وجود ندارد؟ برای اینکه اگر چنین کمیته ای باشد اشخاص شناخته می شوند و ورود افراد نفوذی به آن دشوار می شود. در این صورت از اعتراضات در خفا سوء استفاده نمی شود. اما اگر اعتراضات بدون رهبری علنی و واضح برای ارائه برنامه کاری و راهکارها و مواضع سیاسی تاثیرگذار بر اوضاع اجتماعی و اقتصادی باشد در اینجا نفوذی ها و فتنه گران بدون اینکه حضور داشته باشند و شناخته شوند به راحتی اعتراضات را به سمت دلخواه خود سوق می دهند.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان در عین حال معترضان مردمی را به تعیین یک رهبری واضح که با مردم حرف زده و مطالبات آنها را مطرح می نماید، دولت را مورد سوال قرار می دهد، دستاوردها را مشاهده می کند و با پیگیری تمام تحولات، مردم را درباره زمان و چگونگی برپایی اعتراضات برای دستیابی به مطالبات اجتماعی و اقتصادی هدایت می کند، دعوت کرد.

شیخ نعیم قاسم بر تسریع در تشکیل دولت و استفاده از مشکلات و کم کاری های سابق برای پیشبرد امور تاکید کرده و گفت: ما امیدواریم که تشکیل دولت زیاد به طول نینجامد چرا که هر چه زمان می گذرد فرصت از بین می رود و هر چقدر این امر طولانی تر شود تبعات و تاثیرات منفی آن بر مردم بیشتر می شود.

لینک کوتاه خبر: http://farasoonews.ir/8TNb1D