نماینده آیت الله سیستانی: ارتقای فرهنگ مالیاتی یک ضرورت است

نماینده آیت الله سیستانی تاکید کرد: برای رسیدن به استقلال اقتصادی و قطع وابستگی به درآمدهای نفتی، ارتقای فرهنگ مالیاتی یک ضرورت اساسی است.
به گزارش فراسو به نقل از رسانه مالیاتی ایران، حجت الاسلام والمسلمین سید جواد شهرستانی، در دیدار رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور و هیات همراه اظهار داشت: اشکال اساسی در زمینه مباحث مالیاتی آن است که این امور در فرهنگ ما جا نیفتاده است.
ایشان گفتند: ما از روز اول متکی به نفت بوده ایم و باید پرسید چرا کشاورزی و صنعت ما در طول این سال ها آن طور که شایسته کشور ایران است تقویت نشده; به طوری که شاهدیم محصولات کشاورزی و معدنی ایران به صورت خام به دیگر کشورها صادر شده و آنان با یک بسته بندی مناسب با چندین برابر قیمت آن را به فروش می رسانند.
نماینده آیت الله سیستانی، با بیان اینکه نظام مدیریت اقتصادی می باید در کشور اصلاح شود، افزود: باید در حفظ سرمایه های کشور در بخش های مختلف از جمله نیروی انسانی و نخبگان بسیار کوشش نماییم.
ایشان افزودند: امروز کشور ما در زمینه تجهیزات نظامی و پزشکی جایگاه خوبی دارد; اما در ابعاد دیگر نیز می توانیم به توفیقات بیشتر و در خوری دست یابیم که ضرورت آن داشتن اتحاد و همدلی است.
حجت الاسلام والمسلمین شهرستانی گفت: در زمینه پرداخت مالیات نباید افراد جامعه بگویند به ما مربوط نیست بلکه همه باید برای آبادانی کشور تلاش کنیم و سهیم باشیم با روش های عاقلانه و برخورد مناسب این امر ممکن است.
لینک کوتاه خبر: http://farasoonews.ir/yxyuhارسال