سهم ایران از گردشگری خارجی کمتر از یک هزارم

با وجود اینکه گفته می شود هفت درصد بناهای تاریخی و ظرفیت‌های گردشگری جهان در ایران قرار دارد اما سهم کشور ما از گردشگران خارجی حتی کمتر از یک هزارم اعلام می شود.

به گزارش فراسو، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری روز چهارشنبه در آئین گشایش مرکز آموزش هتلداری و گردشگری غرب کشور در همدان بیان کرد: هفت درصد جاذبه‌های تاریخی و طبیعی جهان در ایران قرار دارد که اگر می‌توانستیم حداقل یک درصد سهم گردشگران را به خود اختصاص دهیم اتفاق بزرگی در حوزه گردشگری رخ می‌داد.

محمد امید افزود: کشورهای همسایه ایران در زمینه جذب گردشگر فعالیت‌های مؤثر و مثبت زیادی انجام دادند و ایران نیز می‌تواند با حفظ هویت و فرهنگ، اصول دینی نسبت به جذب گردشگر بیش از پیش فعال شود.

وی وضعیت استان همدان را در بسیاری از شاخص‌ها مطلوب ارزیابی کرد و گفت: این استان در جذب منابع اشتغال کشور و کاهش نرخ بیکاری جزو استان‌های پیشرو است که این وضعیت نشان از همراهی تیمی قوی با استاندار همدان دارد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: در پیش گرفتن رویکرد ایجاد مراکز آموزشی و مهارت ورزی، با هدف آموزش تخصصی رشته‌های مختلف توسط فنی و حرفه‌ای، بسیار ارزشمند و پر اهمیت است.

امید اظهار داشت: به تازگی تفاهم نامه و قرارداد اجرایی آموزش تسهیل گری میان دانشگاه پیام نور و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در حضور معاون اول رئیس جمهوری در جهرم امضا شد.

وی افزود: براساس این قرارداد اجرایی در هفت مرکز دانشگاه پیام نور در استان‌های مختلف به فراخور ظرفیت آن منطقه، به صورت آزمایشی به دانشجویان و دانش آموختگان آموزش‌های کوتاه مدت مهارتی ارائه می‌شود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری اضافه کرد: این افراد پس از دریافت گواهی دوره آموزشی، زیر پوشش تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری از سوی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم قرار می‌گیرند.

امید ادامه داد: این تفاهم نامه به منظور بهره مندی مهارت آموزان دانشگاه پیام نور از تسهیلات و منابع ارزان اشتغال پایدار روستایی و عشایری منعقد شده است.

وی بیان کرد: مشارکت و اداره مرکز آموزش هتلداری همدان توسط بخش خصوصی کار مبارکی است چراکه درصدد محول کردن حوزه‌های مختلف به بخش خصوصی بوده چرا که ظرفیت‌های فراوانی برای مشارکت بخش خصوصی داخلی و خارجی در کشور مهیا است.

لینک کوتاه خبر: http://farasoonews.ir/bfnvl