قطعه یک پروژه آزاد راه تهران- شمال ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به بررسی منابع مالی پروژه آزادراه تهران- شمال در کنار برنامه زمان بندی آن گفت: اکنون پیشرفت فیزیکی قطعه یک اینآزاد راه به به حدود ۹۵ درصد رسیده است .

به گزارش فراسو، خیرالله خادمی روز سه شنبه در حاشیه بازدید معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از پروژه آزاد راه تهران _ شمال افزود: تلاش‌ها بر این است که تا پایان تابستان امسال قطعه نخست آزاد راه تهران – شمال به بهره برداری برسد.

وی بیان داشت: در کنار اجرای پروژه آزاد راه تهران – شمال، طرح‌هایی مانند ایجاد مناظر جدید و زیبا به ویژه در داخل تونل‌ها تعریف شده است.

خادمی گفت: کارهای فیزیکی و سازه‌ای در قطعه یک آزادراه تهران – شمال حدود ۹۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و ۶۵ درصد کارهای تاسیساتی این قطعه انجام شده است.

معاون وزیر راه وشهرسازی در خصوص علل طولانی شدن پروسه اجرای آزاد راه تهران – شمال بیان داشت: در سه تا چهار سال گذشته کارهای اساسی در این بخش انجام شده اما تأخیر در پروژه مربوط به قبل از سال ۹۳ است.

خادمی افزود: پروژه آزادراه تهران- شمال از حیث سرمایه گذاری برای کشور پروژه‌ای مهم است و بنیاد مستضعفان و دولت هر ۲ برای این پروژه هزینه کرده‌اند.

وی افزود: زمانی که پیمانکار چینی پروژه آزادراه تهران- شمال در سال ۹۳ از کشور خارج شد و پروژه به مهندسان و پیمانکاران ک مشاوران ایرانی واگذار شد تحولی عظیم در کار پروژه داشتیم و طی سه تا چهار سال گذشته اقداماتی را داشتیم که سال‌ها منتظر آن بودیم.

قطعه یک آزاد راه تهران – شمال به طول ۳۲ کیلومتر از تقاطع بزرگراه آزادگان و شهید همت آغاز و با عبور از مناطق کن، سولقان، امامزاده عقیل (ع)، تونل تالون و دره لانیز به سه راهی شهرستانک کرج متصل می‌شود.

لینک کوتاه خبر: http://farasoonews.ir/a4s4l