عدم تمدید قرارداد با محافظان جنگل ها، منابع طبیعی را تهدید می کند

شمس اله شریعت نژاد نماینده مردم تنکابن و رامسر با اشاره به عدم تمدید قرارداد کارگران شرکت های بهره بردار از جنگل ها گفت: حفاظت از جنگل ها یک وظیفه حاکمیتی است و متاسفانه به دلیل عدم تمدید قرارداد محافظان جنگل ها شاهد از بین رفتن منابع طبیعی کشور هستیم.
به گزارش فراسو، وی اضافه کرد: نامه ای به امضای بیش از ۳۰ نماینده شمال کشور خطاب به وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر ضرورت عقد قرارداد با نیروهای حفاظتی جنگل‌های هیرکانی ارسال شده است.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی همچنین از عدم پرداخت ۵ تا ۶ ماه حقوق نیروهای حفاظتی جنگل های کشور انتقاد کرد و ادامه آن را ایجاد اتفاق های ناگوار برای این حافظان و خانواده آنان دانست.
شریعت نژاد با تاکید بر اینکه امر حفاظت از جنگل های شمال کشور، علاوه بر مسائل فنی حفاظتی، به نوعی آمیخته با مسائل اجتماعی-اقتصادی و همین طور معیشت جوامع محلی که تا به حال در امر حفاظت مشغول بوده اند، است، خاطرنشان کرد: پیشنهاد مجمع نمایندگان سه استان شمالی کشور انجام روال قراردادهای طرح های حفاظتی همانند سال ۹۷ است.
نماینده مردم تنکابن و رامسر در پایان با اشاره به اینکه متاسفانه با طرح تنفس تمام جلگه شمال کشور از بین رفته است، خاطرنشان کرد: دولت یا نتوانسته و یا نخواسته است که مصوبات مورد نظر مجلس شورای اسلامی به منظور حفظ و حراست از جنگل ها و منابع طبیعی را اجرایی کند.

لینک کوتاه خبر: http://farasoonews.ir/1u8bH