رونمایی از لپ تاپ جدید هوآوی به تعویق افتاد

رونمایی از لپ تاپ جدید مدل MateBook شرکت هوآوی که بنا بود این هفته انجام شود، تا مدت نامعلوم به تعویق افتاد.

به گزارش فراسو به نقل از پایگاه اینترنتی «ورج» روز چهارشنبه گزارش داد، این لپ تاپ جدید که هنوز نامی برایش انتخاب نشده است، قرار بود این هفته در نمایشگاه CES Asia در شانگهای چین رونمایی شود اما تحریم‌های تجاری آمریکا دست هوآوی را در استفاده از محصولات آمریکایی چون نرم افزارهای مایکروسافت و پردازنده‌های اینتل بسته و بدین ترتیب معرفی آن را به مدتی نامعلوم موکول کرد.

رونمایی از این لپ تاپ به این بستگی دارد که هوآوی تا کی در فهرست سیاه آمریکا باقی بماند.

در گزارش‌های منتشر شده به جز ذکر این نکته که دستگاه مذکور عضو جدیدی در خط تولید مدل MateBook است، به جزئیات فنی بیشتری در مورد این لپ تاپ اشاره نشده است.

پایگاه اینترنتی دیجی تایمز اوایل هفته جاری از توقف خط تولید و توسعه لپ تاپ‌های هوآوی خبر داد. مایکروسافت نیز به جز حذف لپ تاپ‌های هوآوی از فروشگاه اینترنتی خود، تاکنون درباره این تحولات سکوت اختیار کرده است.

از طرفی هوآوی می‌گوید تجهیزات و فناوری‌های خصوصی که انبار کرده است، اثر تحریم‌های آمریکا را خنثی خواهد کرد و از طرف دیگر خط تولید لپ تاپ این شرکت تنها بخش کوچکی از تجارت آن را تشکیل می‌دهد و انتظار نمی‌رود آمریکا با این حربه‌ها بتواند ضربه سنگینی به کسب و کار این شرکت بزرگ چینی بزند.

لینک کوتاه خبر: http://farasoonews.ir/dym7h