آزادراه همت- کرج شهریور زیر بار ترافیک می‌رود

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل گفت: پیشرفت فیزیکی ادامه آزاد راه همت- کرج به ٨۵ درصد رسیده و تا پایان شهریور به صورت موقت زیر بار ترافیک می‌رود.

به گزارش فراسو، خیراله خادمی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از آزادراه همت-کرج در جمع خبرنگاران خادمی با اشاره به طول١۴.۵ کیلومتری این آزادراه ادامه داد: ساخت این آزادراه، یکی از مهمترین پروژه‌هایی است که در روان سازی ترافیک به سمت کرج تأثیرگذار خواهد بود. در حال حاضر ۵ کیلومتر از این آزادراه زیر بار ترافیک رفته و ۱۰ کلومتر باقیمانده در دست ساخت است.

به گفته خادمی، تاکنون۴۶٠ میلیارد تومان برای ساخت آزادراه شهید همت هزینه شده که سهم دولت از تأمین این رقم ٧٠درصد و سهم بخش خصوصی٣٠ درصد است.

وی یکی از مهمترین دلایل افتتاح نشدنبه موقع این پروژه را مشکل تملک اراضی دانست و گفت: معارضان مشکل اصلی هستند زیرا ۶٠ واحد مسکونی در این مسیر باید تملک می‌شد که کار بسیار سختی بود. همچنین در انتهای این پروژه مراکز گردشگری و چند واحد تجاری وجود دارد که باید خریداری شود.

وی ادامه داد: تملک این اراضی به اعتبار٣٠میلیارد تومانی نیاز دارد که امروز درخواست تخصیص این اعتبار را از رئیس سازمان برنامه و بودجه داشتیم.

بررسی عوارض ۳۰ هزار تومانی آزاد راه شمال

به آخرین وضعیت قطعه یک آزادراه تهران- شمال اشاره کرد و گفت: قطعه یک به پیشرفت فیزیکی ٩۵ درصدی رسیده و البته پیشرفت این پروژه در طول ٢٠ سال کمتر از ٢٠ درصد بود.

خادمی درخصوص قیمت عوارضی این آزادراه افزود: با توجه به رقم سرمایه گذاری بالایی که در این پروژه صورت گرفته قیمت ٣٠ هزار تومان منطقی به نظر می‌آید اما تعیین نهایی قیمت بلیت عوارضی آزادراه تهران- شمال به شورای عالی هماهنگی ترابری کشور محول شده است.

 

لینک کوتاه خبر: http://farasoonews.ir/nenok