رای الیوم: انفجارهای الفجیره کار اسرائیل است

پایگاه خبری ‘رای الیوم’ در گزارشی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی پشت انفجارهای اخیر در بندر الفجیره در امارات قرار دارد، نوشت: اگر آمریکا قصد رویارویی مستقیم با ایران را داشت، تهران را متهم به انجام این عملیات در امارات می کرد.

به گزارش فراسو، پایگاه خبری رای الیوم روز چهارشنبه در مطلبی به ‘قلم الهندوای’ سفیر سابق عراق در دوحه افزود: امارات ابتدا تلاش کرد که انفجارهای یکشنبه گذشته در بندر الفجیره را کتمان کند. آمریکا نیز که نزدیک این بندر پایگاه نظامی دارد و ۱۸۰۰ نظامی در آن مستقر هستند، در برابر این مسئله سکوت کرد و تمایلی به انتشار این خبر در جهان نداشت.
برخی منابع خبری حاکی از آن است که هواپیماهای آمریکایی در آسمان الفجیره به پرواز در آمدند و سعی در کتمان این حادثه و رسانه ای نشدن آن داشت.

** عملیات محرمانه اسرائیل در منطقه

رای الیوم آورده است: اسرائیل دیروز و در خَفا مزدوران، جاسوسان و دوستانی در منطقه داشت، اما امروز علاوه بر آنها، به طور علنی دوستانی نیز دارد و این مسئله قدرت اسرائیل را برای انجام عملیات محرمانه به ویژه در کشورهای دوست یا همپیمانش بیشتر کرده است.

صهیونیست ها ید طولایی در انجام عملیات محرمانه در کشورهای مختلف دارند. از ترور ‘خلیل الوزیر’ رهبر ‘جنبش فتح’ در تونس گرفته تا عملیات انفجار الفجیره در امارات و عملیات ‘فردان’ در قلب بیروت.

بنابر اعلام روزنامه های غربی از جمله ‘وال استریت’ و ‘نیویورک تایمز’ تحرکات گسترده سیاسی و نظامی اخیر آمریکا علیه ایران مبتنی بر اطلاعاتی بوده که سازمان اطلاعات اسرائیل در اختیار واشنگتن قرار داده است. در گزارش اطلاعاتی اسرائیل ادعا شده که ایران قصد انجام اقدامات خرابکارانه را علیه منافع آمریکا یا متحدانش در منطقه دارد.

** هدف راهبری اسرائیل، جنگ میان آمریکا و ایران است

سفیر سابق عراق در دوحه نوشت: وقوع جنگ میان آمریکا و ایران، هدفی راهبردی برای اسرائیل است که اهمیتش کمتر از عادی سازی روابط تل آویو با اعراب نیست. صهیونیست ها برای تحقق این هدف همه خطوط قرمز را زیر پا می گذارند و از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند.

علاوه بر این، اسرائیل، با توجه به ترور ‘محمود المبحوح’ یکی از فرماندهان گردان های ‘عزالدین القسام’ شاخه نظامی ‘جنبش حماس’ در یکی از هتل های دبی، تجربه خرابکاری در امارات را دارد و این کشور را خوب می شناسد.

** همزمانی انفجار الفجیره با تحرکات نظامی واشنگتن علیه تهران

الهندوای نوشت: برنامه ریزی برای انفجار در بندر الفجیره با تشدید تنش ها و درگیری ها میان آمریکا و ایران، همزمان شده و گویی ما در برابر سریالی از رویدادهای مرتبط به هم در منطقه هستیم که یکی از آنها سفیر ‘مایک پمپئو’ وزیر خارجه آمریکا به کشورهای منطقه از جمله عراق است.

** اگر آمریکا قصد جنگ داشت، تهران را متهم می کرد

نویسنده رای الیوم افزود: اسرائیل تاکنون درباره انفجارهای الفجیره سکوت اختیار کرده و منتظر واکنش آمریکا است. اگر واشنگتن واقعا قصد جنگ با ایران را داشت،

مسئولیت این انفجار را به گردن تهران می انداخت. اما متهم نکردن ایران به این معناست که واشنگتن درصدد جنگ با این کشور نیست. سکوت اسرائیل نیز نشانه آن است که آمریکا هرگز ایران را متهم به انجام این عملیات نخواهد کرد.

در این مطلب آمده است: فرانسه بهتر از همه می داند که در کشورهای حاشیه خلیج فارس به ویژه امارات چه می گذرد. این کشور یک پایگاه دریایی مهم در ابوظبی به طول بیش از ۳۰۰ متر و عمق ۲۰۰ دارد. از مهمترین ماموریت هایش دفاع و حفاظت از منافع خود و متحدانش است. یک پایگاه هوایی نیز در ‘الظفیره’ دارد. علاوه بر اینها در بخش های علمی و فرهنگی و اقتصادی امارات فعالیت های گسترده ای انجام داده از این رو باید گفت، فرانسه بهتر از هر کس دیگر می داند که در امارات چه خبر است.

لینک کوتاه خبر: http://farasoonews.ir/TSkj0