تراشه‌های اسنپ‌دراگون ۶۶۵، ۷۳۰، ۷۳۰G درخدمت بازی و هوش مصنوعی

شرکت کوالکام قصد دارد محصولات جدید خود را با گرافیک بهتر، هسته‌های قدرتمندتر و دیگر خصوصیات سیلیکونی به بازار عرضه کند. تراشه‌های اسنپ دراگون ۶۶۵، ۷۳۰، ۷۳۰G جزء این محصولات هستند.

به گزارش فراسو، شرکت کوالکام تصمیم گرفت که تراشه‌های جدید خود را به بازار عرضه کند. این تراشه‌ها اسنپ‌دراگون ۶۶۵، ۷۳۰، ۷۳۰G است و هدف آنها از ورود به بازار، کمک به بهبود فضای بازی و هوش مصنوعی است.
اسنپ‌دراگون ۶۶۵ مشابه مدل۶۷۰ است. سری ۷۰۰ اسنپ‌دراگون هم با دو مدل جدید، مجهزتر از قبل خواهد شد. این دو مدل اسنپ‌دراگون  ۷۳۰و ۷۳۰G هستند.

کدار کنداپ، معاون مدیریت تولید این شرکت اعلام کرد: «تمام مرکز ما روی مسئله هوش مصنوعی و بازی است و تمام تلاش خود را می‌کنیم که در این زمینه یک عملکرد عالی از خود به نمایش بگذاریم.»

اسنپ دراگون ۶۶۵ که یک تراشه ۱۱ نانومتری است، به مدل ۶۶۰ نزدیک تر از مدل ۶۷۰ است، در این نسخه از هسته‌های ” Kryo260″ استفاده شده است و احتمال می‌رود که تعداد هسته‌های آن هشت عدد باشد البته کوالکام هنوز چیزی در این خصوص اعلام نکرده است.
وقتی صحبت از پردازش تصویر به میان میآید، این تراشه از “Spectra 160 ISP” استفاده می‌کند. در حالی که در نسخه ۶۷۰ از “Spectra250” استفاده شده است.

شرکت کوالکام اعلام کرد که این پردازنده می‌تواند سه دوربین با حداکثر وضوح ۴۸ مگاپیکسل را پشتیبانی کند.

در سری ۷۰۰ تراشه‌های کوالکام هم اتفاقات تازه‌ای رخ داد. نسخه های ۷۳۰ و ۷۳۰G به این سری اضافه شد. اولین مدل سری ۷۰۰، اسنپ‌دراگون ۷۱۰ بود.
در نسخه ۷۳۰، از هسته‌های “Kryo470” استفاده شده است. در کنار این هسته‌ها از “Hezagon 688DSP” هم کمک گرفته شده است.

پردازنده سیگنال تصویر اسنپ‌دراگون ۷۳۰، “Spectra350” است. در این نسخه از فناوری امنیت پردازنده کوالکام استفاده شده است.
مدل ۷۳۰ این امکان را دارد که سرعت گرافیک را ۲۵ درصد بیشتر کند و کارایی CPU را هم ۳۵درصد افزایش دهد. نسخه ۷۳۰ بعد از مدل ۸۵۵، اولین نسخه‌ای است که می‌تواند بازی‌های HDR با رنگ‌بندی کامل نمایش دهد.

نسخه ۷۳۰G مدل پیشرفته‌تر نسبت به ۷۳۰ است و می‌تواند در زمینه هوش مصنوعی و بازی نقش خود را به بهترین شکل ایفا کند.