«آلوز» پرافتخارترین بازیکن تاریخ فوتبال

«دنی آلوز» ستاره برزیلی پاری سن ژرمن پس از فتح عنوان قهرمانی لوشامپیونه به پرافتخارترین بازیکن تاریخ فوتبال تبدیل شد.

به گزارش فراسو، شبکه فاکس اسپورتس روز دوشنبه نوشت: پس از تساوی تیم های لیل و تولوز، غول های پاریسی با برتری سه بر یک مقابل موناکو در حالی جشن قهرمانی را برپا کردند که پنج بازی تا آخر فصل باقی مانده و لیل رده دومی عملا باید برای نایب قهرمانی بجنگد.

و این در حالی است که با احتساب این پیروزی و قهرمانی، دفاع راست اسبق بارسلونا با ۴۲ قهرمانی در طول دوران ۱۸ ساله فوتبالش که محدوده وسیعی را از برزیل، اسپانیا، ایتالیا و فرانسه در بر می گیرد، به پرافتخارترین بازیکن تاریخ فوتبال تبدیل شد.

پربارترین دوران فوتبالی آلوز با ۲۳ جام به دوران حضورش در نیوکمپ باز می گردد و ۵ قهرمانی با تیم پاریسی که قهرمانی اخیر آنها را نیز شامل می شود در رده دوم پرافتخارترین روزهای ورزشی وی قرار دارد.

آلوز در یوونتوس ۲ جام به دست آورد و به همراه سویا نیز ۵ افتخار در کارنامه دارد.

مرد برزیلی پی اس جی به همراه باشگاه «باهیا» به عنوان نخستین تیم خود، سه عنوان قهرمانی را تصاحب کرده و این در حالی است که وی با پیراهن سلسائو پنج عنوان ریز و درشت به نام خود ثبت کرده است و بدین ترتیب «حُسام حسن» اسطوره فوتبال مصر را که پیش تر با ۴۱ افتخار، پرافتخارترین بازیکن تاریخ محسوب می شد، پشت سر گذاشت.

«آندرس اینیستا» ستاره پیشین آبی اناری ها، «مکسول» و «ابراهیم حسن» یکی دیگر از اسطوره های فوتبال مصر با ۳۷ افتخار در جایگاه بعدی قرار دارند.