مردم با حمایت از سیل زدگان در تسریع جبران خسارت‌ها کمک کنند

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر گفت: اکنون زمان آن رسیده است که مردم ایران اسلامی با حمایت‌‌های خود از سیل زدگان و با اتحاد و همدلی موجب تسریع در روند بازسازی و جبران خسارات وارده به زندگی آنها شوند.

به گزارش فراسو به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالحسین معزی سه شنبه در بازدید از انبار جمع‌آوری کمک‌های مردمی سازمان داوطلبان مستقر در شهرستان اهواز، تلالو انسانیت و فطرت پاک را جان مایه فعالیت‌های داوطلبانی دانست که در این مجموعه برای کمک به سیل زدگان و رساندن هدایای مردمی به آنان شبانه روز تلاش می کنند.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر ایمان قوی و اعتقاد به باورهای اصیل اسلامی را بنیان این فعالیت های انسان دوستانه دانست و افزود: نگهداشت همین روحیه می تواند کمک شایانی به سرعت بخشیدن به بازگشت سیل‌زدگان به زندگی عادی کند.

حجت الاسلام و المسلمین معزی خاطرنشان کرد: یادآور می‌شود انبار جمع آوری و بسته بندی هدایای مردمی سازمان داوطلبان که در شهر اهواز قرار دارد تاکنون بیش از ۲۷ هزار سبد بهداشتی و غذایی آماده و در بین سیل‌زدگان توزیع کرده است.

در این انبار بیش از چهار هزار نفر ساعت طی ده روز گذشته بصورت داوطلبانه کار بسته‌بندی و ارسال اقلام اهدایی مردم و مراکز خیریه، شرکت‌های‌خصوصی و نهادهای عمومی را به عهده داشته‌اند.

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال احمر روز دوشنبه در سفری ۲ روزه برای بررسی وضعیت مناطق سیل زده در خوزستان و نحوه امدادرسانی به اهواز وارد شد.

بازدید از اقامتگاه‌های مستقر در شهرهای حمیدیه و دشت آزادگان از دیگر برنامه های سفر نماینده رهبر معظم انقلاب به خوزستان است.

در این سفر، ذاکری معاونت نظارت و امور شرعی، احمدوند معاون فرهنگی و امور آموزشی و پژوهشی و عبدالمجید معزی مشاور نماینده ولی فقیه در هلال احمر و مدیرکل حوزه نمایندگی، حجت الاسلام معزی را همراهی می‌کنند.

از اوایل فروردین ماه امسال بر اثر طغیان رودخانه های کارون، دز و کرخه و رهاسازی آب از سد های دز و کرخه سیلاب در بسیاری از مناطق استان جاری شده است و تاکنون به بیش از ۱۶۰ هزار نفر سیل زده در استان امدادرسانی شده است.
ارسال