فلسطین خواستار واکنش جهانی به این اقدام احتمالی صهیونیست‌ها شد

‘ریاض المالکی’ وزیر خارجه تشکیلات خودگردان گفت که فلسطین خواستار واکنش جامعه جهانی به اقدام احتمالی ‘بنیامین نتانیاهو’ نخست وزیر اسرائیل برای الحاق احتمالی ‘کرانه باختری’ به سرزمین های اشغالی شد.

به گزارش فراسو، المالکی در گفت و گو با خبرگزاری ‘اسپوتنیک’ افزود: اگر نتانیاهو خواهان الحاق کرانه باختری به سرزمینهای اشغالی باشد، باید با ۴٫۵ میلیون فلسطینی روبرو شود.

وی با اشاره به تغییر شیوه درگیری ها بین دو طرف در صورت الحاق بخشی از کرانه باختری به سرزمین های اشغالی ادامه داد: اگر راه حل های صلح کنار گذاشته شود و وی (نتانیاهو) کرانه باختری را به سرزمینهای اشغالی الحاق کند، آنگاه واکنش انحصارا نباید از سوی فلسطینی ها باشد، بلکه این واکنش باید از سوی جامعه جهانی صورت گیرد .

نخست وزیر رژیم صهیونیستی درست چند روز پیش از برگزاری انتخابات پارلمانی ۲۰۱۹ در سرزمینهای اشغالی فلسطوین وعده داد که در صورت کسب دوباره قدرت، شهرک های یهودی نشین در کرانه باختری را به سرزمین های اشغالی الحاق خواهد کرد.

وزیر خارجه تشکیلات خودگردان این اقدام نتانیاهو را در راستای کسب آرا بیشتر در انتخابات و انحراف اذهان عمومی از پرونده فساد مالی خود توصیف کرد.

المالکی در بخش دیگری از گفت و گوی خود با اسپوتنیک نیز گفت که ‘محمود عباس’ رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در صورت میزبانی روسیه، بدون هیچ پیش شرطی آماده ملاقات با نتانیاهو در مسکو است.

وی افزود که فلسطین تمایل و آمادگی خود در این مورد را به ‘ولادیمیر پوتین’ رئیس جمهوری روسیه اعلام کرده است.

روسیه بارها برای ترتیب دادن ملاقات بین رهبران فلسطینی و اسرائیلی اعلام آمادگی کرده است.

وزیر خارجه فلسطینی اضافه کرد که تشکیلات خودگردان هرگونه توافق بین اسرائیلی ها و فلسطینی ها که به برسمیت شناختن کشور فلسطین منجر نشود، نخواهد پذیرفت.

روزنامه ‘واشنگتن پست’ یکشنبه گذشته به نقل از منابع آگاه گزارش داد که تشکیل کشور فلسطین در طرح صلح دولت آمریکا بین فلسطینی ها و اسرائیلی ها وجود ندارد و به فلسطینی ها به جای ‘حاکمیت’، ‘خودمختاری’ داده می شود.

این نشریه آمریکایی از ارائه این طرح موسوم به ‘معامله قرن’، در اوایل تابستان و پس از تشکیل کابینه جدید رژیم صهیونیستی خبر داد.
ارسال