سامانه ثبت خسارت سیل‌زدگان صندوق بیمه کشاورزان راه‌اندازی شد

امکان ثبت خسارت برای اعضای سیل‌زده صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در سامانه سبا فراهم شد.

به گزارش فراسو به نقل  از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، برای شناسایی انواع خسارات و میزان آسیب وارده به اعضای سیل‌زده صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در حوادث اخیر و همچنین امکان برنامه ریزی مناسب برای مساعدت به این قشر کشور، سیستم ثبت خسارت سیل‌زدگان در چارچوب سامانه بیمه اجتماعی (سبا) تهیه و در دسترس کارگزاران، دفاتر استانی و ستاد مرکزی صندوق قرار گرفت.
مدیرکل آمار و فناوری اطلاعات صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر گفت: با توجه به اینکه در بروز بلایای طبیعی همیشه خانواده‌های آسیب دیده‌ای هستند که از حمایت‌های سازمان یافته و پشتیبانی مراکز بیمه‌ای جا می‌مانند، مجموع این آمارهای به دست آمده از سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف، امکان شناسایی آسیب دیدگانی را که هیچ گونه کمک و پشتیبانی دریافت نکرده‌اند، فراهم می‌کند.
«محسن کهتری» افزود: با راه اندازی سامانه ثبت خسارات سیل زدگان حوادث اخیر، کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر می‌توانند اطلاعات آسیب دیدگان از سیل شامل اقلام اطلاعاتی نوع خسارت، محل و تاریخ حادثه، تخمین درصد و مبلغ خسارت و نیز توضیحات لازم در این خصوص را ثبت کنند.
به گزارش ایرنا، بارندگی هایی که پیش از آغاز سال جدید آغاز شده بود، سبب آبگرفتگی و سیلابی شدن رودخانه ها در مناطق مختلف ایران به ویژه در شمال شرق و جنوب غرب کشور شد و علاوه بر خسارات انسانی، باعث از بین رفتن زیرساخت ها در بخش های سیل زده شد.
«بهنام سعیدی»، سخنگو و معاون سازمان مدیریت بحران کشور هیجدهم فروردین ماه جاری گفته بود، وقوع سیل در استان های مختلف، ۲۶۹ شهر و پنج هزار و ۱۴۸ روستا را درگیر ساخت، که ۵۹ هزار واحد مسکونی شهری تخریب شده اند و تعداد ۹۸ هزار و ۲۳۰ واحد مسکونی هم نیاز به بازسازی دارند.
وی افزود: تعداد ۱۲۶ هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع راه اصلی و فرعی و ۶ هزار و ۸۹۶ پل، تخریب شده و علاوه بر این ۸۵۳ هزار هکتار اراضی کشاورزی و ۱۱۱ هزار هکتار باغ خسارت دیده و هفت هزارو ۶۲۷ راس دام به همراه طیور و آبزیان تلف شدند.
همچنین پزشکی قانونی تا روز ۱۷ فروردین آمار قربانیان سیل را بیش از ۷۰ نفر اعلام کرد، حداقل ۶۰۰ نفر مصدوم نیز راهی بیمارستان شده اند و علاوه براین نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر بی خانمان شده اند.
ارسال