رفت و آمد در همه محورهای اصلی هرمزگان روان است

مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای هرمزگان گفت: هم اکنون پس از بارندگی های ۲ روز گذشته رفت وآمد ناوگان باری، مسافری و شخصی در همه محورهای اصلی و شریانی استان عادی و روان است.

به گزارش فراسو، داریوش باقر جوان روز دوشنبه در بازدید از راه های استان افزود: تنها رفت و آمد در ۵ هزار و ۸۰۰ کیلومتر از راه‌های روستایی ساخته نشده ‌آن هم به علت تشکیل گل و لای، به کندی پیش می رود.

وی یاد آور شد: با شناسایی نقاط گلوگاهی و اعزام به موقع تیم‌های واکنش سریع به محل در زمان تشدید بارندگی، از ایجاد شرایط بحرانی جلوگیری می‌ شود.

مدیر کل راهداری هرمزگان اظهارداشت: این اداره کل با پیگیری هشدارها و اخطاریه‌ های هواشناسی نسبت به شرایط جوی در آمادگی کامل قرار داشت و با بررسی دقیق موقعیت جغرافیایی راه‌ها و ابنیه فنی اقدامات لازم را در دستورکار قرار داد.

باقرجوان ادامه داد: با تمرکز سامانه‌های بارشی بر مناطق غرب و شمال هرمزگان، نیروی انسانی و‌ تجهیزات لازم در این مناطق متمرکز و اقدام های لازم به منظور پیشگیری از وقوع حادثه بر اثر جاری شدن سیلاب بر روی پل‌ها، آب‌ بند‌ها و ‌آب‌ رو‌ها انجام شد.

وی با اشاره به این که «مدیریت بحران به معنی انجام یکسری اقدام های بهم پیوسته پیش، حین و بعد از وقوع بحران است»، گفت: اداره کل راهداری و حمل ‌ونقل جاده‌ای هرمزگان در نوروز امسال توانست علاوه بر ساماندهی جاده‌های استان در زمان بارندگی در قالب ارسال نیرو و ماشین ‌آلات به استان‌ های سیل‌ زده نیز کمک رسانی کند.

باقر جوان تصریح کرد: هرمزگان دارای ۱۳ هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه، ۳ هزار و ۹۰۰ دستگاه پل (از دهانه ۲ تا ۴۰۰ متر) و ۳ هزار و ۶۰۰ آب نما (از ۱۰ تا ۵۰۰ متر) است که نیروهای راهداری و تیم‌ های واکنش سریع استان با هوشیاری کامل اقدام های لازم پیش از وقوع سیل احتمالی بر ‌روی آن‌ها انجام داداند.

وی، از رانندگان و مسافران خواست به هنگام بارندگی و بروز سیل نکات ایمنی را رعایت کرده و با راهداران همکاری لازم را داشته باشند و از نزدیک شدن به مسیل رودخانه‌ها بطور جدی خوداری کنند.
ارسال