بیش از ۲۰ میلیون نفر امسال به سفرهای نوروزی رفتند

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از سفر ۲۰ میلیون نفر از هموطنان به نقاط مختلف کشور و اقامت در مراکز تحت نظارت این سازمان در طول تعطیلات نوروز ۹۸ خبر داد.

به گزارش فراسو، ولی تیموری در گفت وگو با  ایرنا، با اعلام این خبر گفت: از ۲۸ اسفند ماه سال گذشته تا پایان روز ۱۶ فروردین سال جاری ۷۷ میلیون و ۱۲۰ هزار شب اقامت به ثبت رسیده است.
وی با اشاره به این که این میزان اقامت نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بیش از ۵ درصد رشد داشته است، افزود: ما نسبت به شکل و شیوه اطلاع رسانی ها درباره وقوع سیل ایراداتی داشتیم زیرا شاهد بودیم در برخی از موارد بزرگ نمایی های زیادی انجام و از مردم درخواست می شد در منازلشان بمانند و سفر نروند.
تیموری اضافه کرد: در بسیاری از مواقع سیل در برخی از شهرهای استان ها اتفاق افتاده بود در حالی که شکل اطلاع رسانی ها افراد را از سفر به کل استان بر حذر می کرد.
وی افزود: البته آمار مسافران محدود به ۲۰ میلیون نفر نمی شود چون بسیاری از مردم در سفرهایشان به خانه اقوام و آشنایان می روند.

** ایرانی ها امسال کمتر به خارج سفر کردند
تیموری گردشگران ورودی به کشور را بیش از ۱۸۳ هزار نفر در مدت زمان اول تا ۱۵ فروردین اعلام کرد و افزود: این میزان ورودی به نسبت به مدت مشابه بیش از ۱۶ درصد رشد داشته است.
وی درباره گردشگران خروجی از کشور در همین دوره زمانی گفت: ۳۷۷ هزار و ۸۹۶ نفر نیز به سفر خارجی رفتند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۲ درصد کاهش داشته است.

** ۹۷ درصد شکایات ایام نوروز حل و فصل شد
وی در پاسخ به پرسش مبنی بر این که آیا بر اساس بخشنامه سازمان میراث فرهنگی، مسافرانی که به دلیل شرایط جوی در استان های سیلزده نتوانستند به محل اقامتی که رزرو کرده بودند برسند، توانستند هزینه هایشان را پس بگیرند؟ گفت: بله تقریبا تمام این افراد موفق به بازگرداندن پولشان شدند.
تیموری افزود: اخلاق و توافقی که بین سازمان میراث فرهنگی و بخش خصوصی شکل گرفت سبب شد بیشتر افراد موفق به بازگرداندن پولشان شوند و اگر فردی تا این لحظه موفق نشده امیدواریم بزودی این اتفاق بیافتد.
وی گفت: تاکنون بیش از ۹۷ درصد شکایاتی که در ایام عید در مورد خدمات سفر انجام شده حل و فصل شده است.
ارسال