۱۰۰ واگن بالای ۳۰ سال از رده خارج شد

سرپرست شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران از خارج شدن ۱۰۰ واگن مسافری بالای ۳۰ سال از ناوگان حمل و نقل ریلی کشور خبر داد و گفت: با این حال، در ایام تعطیلات نوروز امسال در مقایسه با سال گذشته، ظرفیت قطارهای مسافری کشور ۱۵ درصد افزایش یافته است.

به گزارش فراسو به نقل از روابط عمومی شرکت راه آهن، «سعید رسولی» در نشست با معاونان و مدیران راه آهن برای انجام هماهنگی های سفرهای نوروزی افزود: با از رده خارج شدن ۱۰۰ واگن مسافری، قیمت بلیت قطارهای مسافری نیز افزایش نیافت.

سرپرست شرکت راه آهن بر ارائه خدمات و ارتقا کیفیت آن در قطارهای نوروزی تاکید کرد و گفت: رقابتی مثبت بین شرکت های مسافری در این بخش به وجود آمده و شرکت ها همواره در تلاش هستند هر روز وضعیت خود را در این زمینه بهبود بخشند.

رسولی با بیان اینکه از سال ۱۳۹۴ تا تیرماه سال جاری قیمت بلیت قطارهای مسافری افزایشی نداشته است، گفت: با این حال پس از طی مراحل قانونی قیمت بلیت در تیرماه سال جاری ۱۰ درصد افزایش یافت.

وی به طرح رتبه بندی قطارهای مسافری اشاره کرد و گفت: این طرح موجب تحولات خوبی در حوزه حمل ونقل مسافری خواهد شد و با اجرای این طرح همه مسافران با حق و حقوق قانونی خود آشنا و شرکت ها نیز به تکالیف خود نسبت به مسافران اهتمام بیشتری خواهند داشت.

رسولی با اشاره به ضرورت آماده سازی همه ایستگاه های راه آهن در مناطق خطوط ریلی کشور برای انجام سفرهای نوروزی تصریح کرد: شرکت ها موظفند برای ارائه خدمات ایمن در این ایام اقدامات لازم را به عمل آورند.

در ایام تعطیلات نوروز سال گذشته حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار مسافر با قطارهای مسافری در سطح کشور جابجا شدند و پیش بینی می شود امسال بیش از ۲ میلیون مسافر از ناوگان حمل ونقل ریلی در ایام نوروز استفاده کنند.

لینک کوتاه خبر: http://farasoonews.ir/HNQP4ارسال