مازندران به جمع پنج استان برتر فروشنده محصولات دیجیتال پیوست

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران گفت که این استان از نظر فروش محصولات دیجیتالی رتبه پنجم کشور را در اختیار دارد .

به گزارش فراسو، یدالله طهماسبی، افزود : تحصیل مازندرانی ها در رشته های دانشگاهی ای سی تی باعث شده تا فارغ التحصیلان این رشته ها به سمت تولید محصولات دیجیتالی از جمله اپلیکیشن بازی های یارانه ای ، نرم افزار برنامه های کامپیوتری ، کتاب های الکترونیکی و طراحی وب سایت ها ورود پیدا کنند و این بازار در استان رونق بگیرد و سهمی در بازار فروش محصولات دیجیتالی را آن خود کند .

وی ادامه داد : مازندران از نظر میزان فروش محصولات دیجیتالی رقم ۲ و ۶ دهمی را از رقم ۱۰۰ درصدی بازار فروش این نوع محصولات به خود اختصاص داده است .

به گفته مدیر کل ارتباطات مازندران ، تهران با دارا بودن ۸۰ درصد شرکت های ای تی کشور ، ۵۰ درصد درآمد حاصل از فروش محصولات دیجیتالی کشور را به خود اختصاص داده است و خراسان رضوی با ۱۵ و یک دهم ، اصفهان با هشت و ۹ دهم درصد و البرز با ۳ و یک دهم درصد در رده بعدی قرار دارند .

طهماسبی با اشاره به اینکه مازندران در میان ۳۱ استان کشور از وضعیت خوبی در زمینه فروش این نوع محصولات و حضور در صنعت دیجیتالی برخوردار است ، گفت : در حالی فروش بیش از ۸۰ درصد محصولات دیجیتالی در اختیار این پنج استان کشور است که تنها ۱۲ درصد بقیه فروش این محصولات در اختیار استان های دیگر کشور قرار دارد .

وی کسب این رتبه مازندران در زمینه تولید و فروش محصولات دیجیتالی را ناشی از تعداد بالای تحصیلکردگان در رشته های آی سی تی عنوان کرد و گفت : براساس آمار منابع رسمی ، ۱۴ درصد دانشجویان دانشگاههای مازندران در رشته های مربوط به آی سی تی مشغول به تحصیل هستند و سالانه هفت هزار و ۵۰۰ نفر در این رشته ها فارغ التحصیل می شوند .

وی به صدور مجوز فعالیت برای یکهزار و ۱۷۵ کسب و کار اینترنتی امسال در مازندران ، ادامه داد : با توجه به نوپا بودن این نوع مشاغل و نبود بانک اطلاعاتی جامع هنوز آمار و اطلاعات جامع و کاملی در این زمینه وجود ندارد .

لینک کوتاه خبر: http://farasoonews.ir/ocl3gارسال