سوت نخستین قطار تهران – همدان به صدا درآمد

نخستین قطار مسافربری در مسیر تهران – همدان ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه صبح روز چهارشنبه ۲۲ اسفند ماه وارد همدان شد.

به گزارش فراسو، مدیرکل راه آهن غرب کشور در حاشیه ورود نخستین قطار تهران – همدان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این قطار از امروز چهارشنبه در مسیر تهران به همدان و بالعکس مسافران را جابجا می کند.

روح الله تقی زاده اضافه کرد: سرعت این قطار ۱۴۰ کیلومتر در ساعت است و در مدت سه ساعت و ۲۰ دقیقه مسیر یاد شده را طی می کند.

مدیرکل راه آهن غرب کشور اظهار داشت: این قطار هر روز از ساعت ۶ صبح از تهران حرکت کرده و ساعت ۱۲ظهر نیز مسافران را به تهران می برد.

وی ادامه داد: پیش بینی ها برای حرکت دومین قطار نیز در این مسیر صورت گرفته است و در صورت استقبال مردم، روزانه یک قطار دیگر در این مسیر تردد می کند.

تقی زاده با اشاره به اینکه بخش خصوصی راه اندازی و بلیت فروشی ناوگان ریلی را بر عهده دارد تاکید کرد: قطار باید در بازه زمانی مشخص حرکت کند تا مسافران از آن استقبال کنند؛ چرا که در صورت استقبال نکردن مسافران، بخش خصوصی متضرر می شود.

مدیرکل راه آهن غرب کشور اظهار داشت: این قطار با داشتن صندلی اتوبوسی، بین ۳۰۰ تا ۳۲۰ مسافر را جابجا می کند.

تقی زاده با اشاره به اینکه در روزهای عید نوروز، تعداد مسافران تهران به همدان بیشتر است تاکید کرد: این قطار ویژه نوروز ۹۸ راه اندازی شده است و ساعت حرکت آن پس از تعطیلات عید تغییر می کند.

وی اضافه کرد: قیمت بلیت این قطار تا ۲۴ اسفند جاری ۴۰۰ هزار ریال و پس از آن ۵۱۰ هزار ریال تعیین شده است.

تقی زاده ادامه داد: در حال حاضر یک روز در میان قطار همدان – مشهد حرکت دارد و تاکنون استقبال خوبی از آن صورت گرفته است.

به گزارش ایرنا، طرح ساخت ریل قطار همدان – تهران در سفر پرخیر و برکت رهبر معظم انقلاب در سال ۸۳ به همدان مصوب شد که حالا حرکت آن می تواند ارتباط غرب کشور به پایتخت را آسان کند.
ارسال