اختصاص چهار هتل گردشگری برای سلامت

مدیر عامل هتل های ایرانگردی و جهانگردی از اختصاص چهارهتل از ۵۴ هتل ایران گردی و جهان گردی به گردشگری سلامت خبر داد.

به گزارش فراسو به نقل از  ایرنا، «مهرداد تاوتلی» روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران با اشاره به اینکه بازنشستگان در تعطیلات نوروزی بدون هیچ محدودیتی می توانند از تخفیف ۵۰ درصدی هتل های متعلق به این ارگان استفاده کنند، یادآورشد: در سال گذشته بیش از ۱۰۰ هزار بازنشسته سازمان بازنشستگی از هتل ها استفاده کردند.
وی با تاکید بر این که ۵۰ درصد سهام هتل های متعلق به سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کل کشور است و شرکت رجا و آسمان نیز متعلق سازمان بازنشستگی کشوری است، گفت: شرایطی را مهیا کردیم که بازنشستگان از تور های با قیمت مناسب بهره ببرند.
تاوتلی از سود ۲۰ درصدی این مجموعه هتل ها خبر داد و گفت: ظریب اشغال هتل ها در طول سال حدود ۶۴ درصد است که نسبت به سال های گذشته افزایش داشته است که دلیل تبلیغات موثر در فروش ها اینترنتی و افزایش نرخ ارز و درنتیجه کاهش سفرهای خارجی بوده است.
عضو هیات مدیره هتل های ایرانگردی و جهانگردی در پاسخ به این پرسش که بر اساس آمار چه میزان هتل های این ارگان برای ایام عید نوروز رزرو شده است؟، گفت: بر اساس آمار تاکنون حدود ۸۴ درصد مراکز اقامتی ایرانگردی و جهانگردی رزرو شده اند.
وی با یادآوری اینکه این مجموعه ۶۴ هتل دارد که حدود ۵۴ عدد از آنها در حال فعالیت است، افزود: تمام این هتل ها در سال ۱۳۴۵ توسط دو شرکت بین المللی جهانگردی جانمایی و احداث شده است، گفت: جانمایی هتل های احداث شده بسیار عالی در نظر گرفته است.
تاوتلی درباره قدیمی بودن ساختمان این هتل ها نیز گفت: ین ساختمان ها به صوت مداوم بازسازی و نوسازی می شوند و بسیاری از افراد نیز به اقامت در مکان های قدیمی علاقمند هستند.
به گفته وی بیشتر این هتل ها در زمین هایی به مساحت زیاد ساخته شده است، بنابراین بخش خصوصی می تواند در این فضا اقدام به ساخت مراکز تفریحی و اقامتی کند.
وی با اشاره به این که هتل های این مجموعه از یک تا چهار ستاره است، گفت: در نظر داریم در سال آینده هتل پنج ستاره در اصفهان احداث کنیم.
وی از بازسازی کامل ۲۳ هتل این مجموعه خبر داد و افزود: در صورت تامین اعتبارات بقیه هتل ها نیز بازسازی می شوند.
مدیرعامل هتل های ایرانگردی و جهانگردی در پاسخ به پرسشی مبنی بر این که بیشترین تخلفات در هتل ها چه موردی بوده است؟، توضیح داد: برخورد نامناسب کارکنان با مسافران بوده که البته تعداد آن به دلیل حساسیت در این موضوع بسیار کم بوده است.

لینک کوتاه خبر: http://farasoonews.ir/KBrmnارسال