۱۷۰۰ نقطه حادثه‌خیز جاده‌ها اصلاح می‌شود

وزیر راه و شهرسازی گفت : اصلاح و رفع یک هزار و ۷۰۰ نقطه حادثه خیز تا ۲ سال آینده در اولویت اقدام‌های این وزارتخانه قرار دارد.

به گزارش فراسو، محمد اسلامی روز یکشنبه در مراسم بهره برداری از باند دوم نیک آباد به حسن آباد استان اصفهان افزود: حدود ۳ هزار و ۳۰۰ نقطه پر تصادف و حادثه‌خیز در راه‌های کشور شناسایی شده است.

وی اظهار داشت : ۳۰ هزار میلیارد ریال برای اصلاح این نقاط مورد نیاز است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان این که تخصیص زمین برای جوانان از اولویت های دیگر این وزارتخانه است، گفت: شورای مسکن استان اصفهان بطور مرتب به ریاست استاندار برگزار می‌شود و همه مسائل و مشکلات جوانان و مسکن مهر را رسیدگی می کند.

وی با اشاره به طرح قطار سریع‌السیر اصفهان تهران اضافه کرد: این طرح دوباره از شرکت راه آهن گرفته شده و به شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل واگذار شده است.

اسلامی تصریح کرد: مشکلات موجود برای توسعه فرودگاه اصفهان به ۴۵۰ هکتار هم حل شده و با مشخص شدن سرمایه‌گذار این طرح توسعه انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: با رایزنی‌های انجام شده با وزارت نفت مشکل قیر لازم برای اجرای طرح های راه و شهرسازی برطرف خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: باید بتوانیم با روش ها و شیوه های گوناگون توان اجرایی و روند پیشرفت طرح‌ها را تسریع و دنبال کنیم و به اولویت‌های مورد نیاز مردم بپردازیم.

به گفته وی پیشرفت‌های امروز نظام جمهوری اسلامی برای دشمنان قابل تحمل نیست و برای مقابله با این پیشرفت‌ها تحریم‌های سنگین را به انقلاب و کشور وارد کردند.

اسلامی اضافه کرد: مهمترین شعار ما در ابتدای انقلاب استقلال بود که بطور کامل محقق شده و اقدام و عمل در کشور در حال انجام است.

ورزشگاه تختی و مجموعه ورزشی رزمی و ژیمناستیک محله حکیم قشقایی شهرضا روز یکشنبه با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری رسید.

این مجموعه با ۱۲میلیارد ریال هزینه از محل اعتبارات ملی ستاد بازآفرینی شهری شهرضا در زمینی با مساحت ۹۰۰مترمربع ساخته شده است.

این مجموعه دارای سالن اختصاصی ورزش‌های رزمی و ژیمناسیک و امکاناتی نظیر ساختمان اداری، خوابگاه و رختکن است.

ورزشگاه تختی در محله حکیم قشقایی قرار دارد و بودجه لازم برای ساخت مجموعه‌های ورزشی آن، از محل اعتبارات ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی شهرستان تامین شده است.

در حال حاضر بیش از ۶ هزار ورزشکار سازمان یافته، ۱۰سازمان مردم نهاد ورزشی و ۴۰ هیات ورزشی درشهرستان شهرضا فعال است.
هفت سکونتگاه غیررسمی در شهرضا وجود دارد.

در حال حاضر ۲۰هزار و ۶۵۴ نفر در سکونتگاه های غیر رسمی شهرستان شهرضا ساکن هستند.

مساحت کل سکونتگاه های غیر رسمی در شهرستان شهرضا، ۲۶۳هکتار است.

شهرستان شهرضا باجمعیتی حدود ۱۶۰هزارنفر و ۲۳روستا و ۲ شهر شهرضا و منظریه در ۷۰کیلومتری جنوب اصفهان قرار دارد.

در سفر امروز وزیر راه و شهرسازی به استان اصفهان باند دوم نیک آباد به حسن آباد به بهره برداری رسید و در ادامه سه راهی لاریچه به پوده و تقاطع غیر همسطح پوده و باند دوم سفید دشت افتتاح می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی همچنین در این سفر از آزاد راه غرب و شرق اصفهان هم بازدید بعمل خواهد آورد.