پیش فروش بلیت قطارهای نوروزی آغاز شد

پیش فروش بلیت قطارهای نوروزی برای بازه زمانی ۲۴ اسفند ۹۷ تا ۱۶ فروردین ماه ۹۸ از صبح امروز(سه شنبه) به صورت اینترنتی و بدون افزایش قیمت آغاز شد.

به گزارش فراسو، در مرحله نخست، خرید اینترنتی از ساعت ۷ صبح امروز به غیر از مسیرهای منتهی به مشهد مقدس، در کشور قابل انجام است.

مرحله دوم پیش فروش اینترنتی بلیت قطارهای نوروزی در همه مسیرها به سمت مشهد، از ساعت ۱۲ امروز آغاز می شود.

طبق برنامه شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، پیش فروش بلیت های نوروزی به صورت حضوری در ۱۸۰۰ دفتر فروش در کشور از ساعت ۸ صبح فردا (۱۷ بهمن ماه) در سراسر کشور آغاز می شود.

همزمان با پیش فروش بلیت قطارهای نوروزی، طرح رتبه بندی قطارهای مسافری بین ۲ تا ۵ ستاره نیز اجرایی می شود؛ قرار است در مجموع ۵۱۷۰ رام قطار با ۲ میلیون و ۱۰ هزار صندلی در این روزها برای مسافران نوروزی خدمت رسانی کنند.

به گفته «میرحسن موسوی» معاون مسافری شرکت راه آهن، برای جلوگیری از بازار سیاه اگر آژانسی در عرضه فروش بلیت های نوروزی تخلف کند، بلافاصله سیستم های فروش آن قطع و به تخلفات آن رسیدگی خواهد شد.

وی افزود: کارگروهی در راه آهن برای نظارت بهتر بر عرضه بلیت های نوروزی تشکیل شده تا طبق قیمت های مصوب به متقاضیان به فروش برسد و با هرگونه تخلف در این زمینه برخورد قانونی خواهد شد.

لینک کوتاه خبر: http://farasoonews.ir/PQPD8