اصلاح نظام اداری، بانکی و بودجه‌نویسی راهکار برقرای عدالت در کشور

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با اشاره به زمینه‌های تعبیه شده برقراری عدالت در کشور، گفت: اصلاح نظام اداری، بانکی و بودجه‌نویسی که در دستور کار قرار گرفته راهکار برقراری عدالت است.

به گزارش فراسو، ابوالفضل ابوترابی، با یادآوری بیانیه مقام معظم رهبری در خصوص تبیین گام دوم انقلاب و تاکید بر توصیه استقلال و آزادی، اظهار داشت: پیگیری مباحث مربوط به تحریم نشان دهنده پیشروی به سمت استقلال مادی و معنوی است، دولتمردان جمهوری اسلامی از ابتدای پیروزی انقلاب مقوله استقلال را اولویت اصلی خود قرار دادند و بر مبنای آن تصمیم‌گیری کرده‌اند.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: آزادی در چارچوب قانون اساسی و قوانین عادی به رسمیت شناخته شده اما در ادامه مسیر باید تکمیل شود، یکی از مهم‌ترین شاخص‌های آزادی در حوزه انتخابات است.

وی افزود: این آزادی در قالب قانون باید رعایت شود تا این جنس از آزادی بتواند انسان را به کمالات برساند، از این رو در ادامه راه انقلاب باید گام‌های اساسی‌تری برداشته شود.

ابوترابی در ادامه توصیه مقام معظم رهبری در خصوص عدالت و مبارزه با فساد را یادآور شد و گفت: عدالت لازمه اصل متوازن و پیشرفت است لذا عدالت ضرورت هر کاری است. متاسفانه در حوزه عدالت از ساختارهای خوبی برخوردار نیستیم از این رو باید به سرعت به سمت اصلاحات بنیادی برای برقراری عدالت حرکت کنیم.

اصلاح نظام اداری، بانکی و بودجه‌نویسی راهکار برقراری عدالت

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اصلاح نظام بودجه نویسی و نظام اداری از جمله راهکارهای برقراری عدالت است، ما بعد از پیروزی انقلاب در حوزه اصلاح ساختار با هدف برقراری عدالت کوتاهی کردیم لذا به سرعت این کم کاری‌ها را باید جبران کنیم.

وی در ادامه گفتگو با خانه ملت، گفت: راه رسیدن به عدالت بر اساس قانون اساسی و منویات رهبری اصلاح نظام بانکی، نظام اداری و بودجه نویسی است. اصلاح نظام بانکی در دستور کار سران قوا است. اصلاح نظام اداری نیز در قالب طرحی ارایه شده است. در خصوص اصلاح بودجه نویسی نیز نکات لازم ارایه شده و قطعا سرلوحه نمایندگان مجلس قرار خواهد گرفت.

با استفاده از ظرفیت جوانان می‌توان راه صدساله را یک شبه طی کرد

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، افزود: همانگونه که مقام معظم رهبری تاکید کردند سپردن زمام اداره امور به جوانان می‌تواند در برقراری عدالت و مبارزه با فساد کمک شایانی کند، جوانان دارای ظرفیت گسترده‌ای هستند لذا با استفاده از این ظرفیت می‌توان راه صدساله را یک شبه طی کرد اما متاسفانه دولت از ظرفیت جوانان به نحو شایسته استفاده نکرده است.

لینک کوتاه خبر: http://farasoonews.ir/9b0bf