ارتفاع برف در چلگرد به ۶۶ سانتی‌متر رسید

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: ارتفاع برف موجود در چلگرد به ۶۶ سانتی‌متر رسید.

به گزارش فراسو، مهرداد قطره با اعلام اینکه دمای صبح امروز شهرکرد منفی ۳ درجه بود، اظهار کرد: پیش بینی می‌شود صبح فردا، چهارشنبه، شاهد کاهش محسوس دمای هوا در استان باشیم ضمن اینکه دمای هوا امروز صبح در کوهرنگ منفی ۹، فرخشهر منفی ۵، بروجن منفی ۴، فارسان و بن منفی ۳، سامان منفی ۲ و اردل و شلمزار منفی یک بود.

وی ارتفاع برف موجود در چلگرد را ۶۶ سانتی‌متر اعلام کرد و گفت: میزان بارندگی در شهرکرد از اول مهر تا کنون ۲۱۲ میلی‌متر و در مدت مشابه سال گذشته ۲۷ میلی‌متر بود که همین آمار در مورد کوهرنگ به ترتیب ۱۱۵۸ میلی‌متر و ۱۹۰ میلی‌متر بوده است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان اضافه کرد: میانگین مجموع بارندگی در استان از ابتدای مهر تا صبح امروز ۴۶۸ میلی‌متر بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۵۹ میلی‌متر بارندگی، شاهد رشد چشمگیر بارش‌ها هستیم.

قطره با بیان اینکه بارندگی‌ها در حال حاضر در استان تمام شده است، گفت: میزان بارش‌ها در ۷۲ ساعت گذشته در کوهرنگ ۶۹ میلی‌متر، اردل ۲۲ میلی‌متر، فارسان و لردگان ۲۰ میلی‌متر، مالخلیفه و سورشجان ۱۴ میلی‌متر، سامان ۱۰ میلی‌متر و بن ۶ میلی‌متر به ثبت رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: طی دو روز آینده بارشی در استان نداریم و از اواخر روز جمعه با نفوذ سامانه بارشی به استان، پیش‌بینی می‌شود بارش‌ها از لردگان آغاز شود و روز شنبه هفته آینده در بیشتر مناطق استان به ویژه لردگان، اردل، کوهرنگ و فارسان شاهد بارش برف و باران خواهیم بود.

لینک کوتاه خبر: http://farasoonews.ir/LiOT7