مدیرعامل شرکت پست : جشن تکلیف، جشن آغاز دورانی نو در بندگی و عبادت خداوند است

معاون وزیر، رییس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت ملی پست در مراسم جشن تکلیف فرزندان کارکنان این شرکت گفت: جشن تکلیف در واقع جشن آغاز دستیابی به نعمت و فرصت عبادت خداوند و بندگی اوست.

به گزارش فراسو به نقل از  روابط عمومی شرکت ملی پست، حسین نعمتی روز دوشنبه در مراسمی که با حضور حجت الاسلام و المسلمین قلیان دبیر شورای فرهنگی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، جان بزرگی دبیر شورای فرهنگی و مرجان حسن مسئول امور بانوان شرکت ملی پست و جمعی از خانواده های همکاران در سالن آمفی تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، خطاب به فرزندان کارکنان اظهار داشت: شروع دوران بلوغ و رسیدن به سن تکلیف، به این معناست که به سنی رسیده اید که قادر به تمایز و تشخیص بین محرمات و واجبات و همچنین درک عمیق تر اصول دین هستید.

وی با اشاره به اینکه از دوران تکلیف به بعد این فرصت به وجود می آید که ارتباط کاملتر و عمیق تری با خداوند برقرار کنید، افزود: خوشبختانه کارکنان شبکه پستی به دلیل روزی حلالی که نصیبشان شده است، فرزندانی صالح و شایسته تربیت می کنند و تحویل جامعه می دهند.

او شکرگذاری به کمک انجام عبادت را مورد تاکید قرار داد و گفت: رسیدن به سن تکلیف کمک می کند تا با انجام واجبات در هر روز و انجام سایر عبادت ها در هر فرصتی که برایمان فراهم می شود، شکر بخشی از نعمت های خداوند از جمله نعمت حیات و بندگی را به جا آوریم.

مدیرعامل شرکت ملی پست در ادامه اقدامات سازنده شورای فرهنگی شرکت ملی پست را یادآور شد و اظهار داشت: دورانی جدید در شورای فرهنگی پست آغاز شده است که متولیان آن با پشتکاری مضاعف، به دنبال انجام برنامه های معنوی با هدف تقویت روحیه نشاط و معنویت و پیشگیری از آسیب های اجتماعی در بین همکاران هستند.

دبیر شورای فرهنگی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در این جلسه گفت: جشن تکلیف آغازی برای قرار گرفتن نوجوانان در جمع عبادت کنندگان خدای متعال و تلنگر و یادآوری برای ما نسبت به این امر مهم است.

حجت الاسلام و المسلمین قلیان با اشاره به اینکه دین مجموعه ای از بایدها و نبایدهاست، افزود: نقش والدین در هدایت صحیح فرزندان در رعایت این بایدها و نبایدها، بویژه انجام دو عبادت مهم و حلال بسیاری از مشکلات یعنی نماز و روزه، بسیار خطیر و مهم است.

وی تاکید وزیر در خصوص اهمیت برگزاری جشن تکلیف فرزندان را یادآور شد و اظهار داشت: برقراری توازن در برگزاری این مراسم در بین شرکت ها و سازمان های تابعه نیز از دیگر خواسته های وی است.

جان بزرگی دبیر شورای فرهنگی شرکت ملی پست نیز در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از برگزارکنندگان این مراسم و واحدها و بخش هایی که همراه و همیار شورای فرهنگی هستند، گفت: امسال جشن تکلیف برای ۸۰۰ نفر از فرزندان دختر و پسر همکاران در سراسر کشور برگزار می شود که امیدواریم این جشن فرصتی خاطره ساز برای شروع دوران عبادت و بندگی فرزندانمان باشد.

 در ادامه این مراسم از فعالان حوزه نماز با اعطای لوح، تقدیر و به فرزندان دختر و پسری که امسال به سن تکلیف رسیده اند لوح و هدیه معنوی اهدا شد.