مراسم رونمایی از کتاب «افول بازنشستگی سنتی» برگزار می شود

به مناسبت هفته کتاب، مراسم رونمایی و نقد و بررسی کتاب «افول بازنشستگی سنتی» از انتشارات موسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی، در سالن اجتماعات ساختمان معیری، ستاد مرکزی سازمان تامین اجتماعی برگزار می شود.

به گزارش فراسو به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، وحیده میربیگی مترجم کتاب و نسرین قوامی کارشناس حوزه بازنشستگی، به عنوان سخنران در این مراسم حضور خواهند داشت.
کتاب افول بازنشستگی سنتی بر چالش‌های پیشروی نظام‌های بازنشستگی و کمرنگ شدنِ نقش بازنشستگیِ سنتی(DB)  تمرکز دارد و به‌منظور یافتن پاسخی برای پرسش‌های اساسی این حوزه به مطالعه تطبیقی اقتصاد ده کشور مهم پرداخته است.
این کتاب سه هدف اصلی را دنبال می‌کند، نخست عواملی که سبب افول طرح‌های بازنشستگی سنتی می‌شوند را تا حد امکان به نحو کامل تبیین می‌کند و دوام و ماندگاری این طرح‌ها در بخش عمومی را توضیح می‌دهد. دومین هدف، پیشنهاد اصلاحاتی است که ریسک‌های بازنشستگی کارگران بخش خصوصی و احتمالاً بخش عمومی را کاهش می‌دهد؛ منظور ریسک‌هایی است که به دلیل افول طرح‌های بازنشستگی سنتی پدید آمده‌اند. سومین هدف، مرور برخی از نوآوری‌ها در طرح‌های لایه اول است؛ به‌ویژه اصلاحات سوئدی به تشریح مورد بحث قرار گرفته است.

 

لینک کوتاه خبر: http://farasoonews.ir/F6kHW



ارسال