مدیر عامل پست بانک: پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به ۱۵ هزار طرح خرد روستایی

مدیر عامل پست بانک ایران گفت: ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای پرداخت تسهیلات اشتغالزای روستایی در اختیار این بانک قرار گرفت.

به گزارش فراسو به نقل از  روابط عمومی پست بانک ایران  خسرو فرحی در جمع خبرنگاران در استان گلستان اظهار داشت: یکی از وظایف اصلی پست بانک حضور در روستاهای کشور و ایجاد دسترسی همه مردم ساکن در روستاها به خدمات بانکی است.
وی با بیان اینکه تامین مالی طرح ها و مشاغل خرد اشتغالزای روستایی یکی از رسالت های اصلی این بانک است، افزود: در قانون ایجاد و توسعه اشتغال روستایی، پست بانک به همراه سه بانک و مؤسسه اعتباری دیگر تامین مالی طرح های خرد روستایی را عهده دار شدند.
فرحی ادامه داد: پست بانک تقریبا ۱۰۰ درصد منابعی که از محل صندوق توسعه ملی دراختیار گرفته را برای طرح های خرد و اشتغالزا در روستاها در نظر گرفته است.
مدیرعامل پست بانک ایران با اشاره به اختصاص یک هزار میلیارد تومان اعتبار به این بانک در فاز اول، تصریح کرد: همه این میزان تبدیل به قرارداد شده و بخش عمده ای از آن پرداخت شده است.
وی بیان کرد: درسطح کشور برای حدود ۱۵ هزار طرح با اشتغالزایی بیش از ۵۰ هزار نفر انعقاد قرارداد و تامین مالی داشتیم.
وی خاطرنشان کرد: در استان گلستان بیش از صد درصد از منابعی که از این بخش در اختیار استان قرار گرفته(استفاده از منابع دیگر) صرف پرداخت تسهیلات به طرح های روستایی شده است.
فرحی گفت: با توجه به عملکرد مثبت و هم افزایی که مسئولان استانی در این طرح داشتند، می توان این طرح را در سالجاری و سنوات آتی با منابع بیشتری دنبال کرد.
مدیرعامل پست بانک ایران یادآور شد: در حال حاضر پست بانک در ۷ هزار روستای اصلی و کانونی کشور باجه دارد و خدمات بانکی را به مردم روستایی ارائه می کند. با کمک بانک مرکزی موفق شدیم مجوز فعالیت این باجه ها را به عنوان یکی از ارکان نظام بانکی بگیریم.
وی اظهارداشت: روستاییان با داشتن یک شعبه بانک در روستا می توانند منابع مالی خود را را در بانک نزدیک محل زندگی شان داشته باشند و این منابع نیز برای طرح ها و آبادانی روستا به کار گرفته خواهد شد.
همچنین شرکت در جلسه شورای اداری مدیریت شعب استان و دیدار با استاندار و امضای تفاهم نامه تعامل و همکاری فی مابین درخصوص ارائه خدمات بانکی و استفاده بهینه از ظرفیت های طرفین در حوزه روستائی در راستای توسعه روستاها و کمک به تولید، اشتغال، خودکفایی و توانمندی نهاد دهیاری ها و شهرداری های استان گلستان و بازدید از شعبه مرکزی و پنجمین واحد تولیدی نهاده های دارویی جهان و انجام مصاحبه با صدا و سیمای استان از دیگر برنامه های وی در این سفر استانی بود.
گفتنی است: دکتر فرحی در جلسه شورای اداری استان از عراز گرگانی دوجی، عبدالخلیل قرنیجک، حسن مهری، علی تسلیمی، مریم عاشوری و نجمه غلامی به جهت تلاش های مضاعف در راستای تحقق سیاست ها و برنامه های بانک تجلیل کرد.
ارسال