ده اقدام امید بخش بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران، در راستای شفافیت اطلاع رسانی سیاست های خود و آگاهی بخشی مشتریان از اقدامات صورت گرفته به منظور تسهیل در دریافت خدمات، گزارش عملکرد خود در عقد تفاهم نامه را در دوره منتهی به شش ماه نخست سال جاری منتشر کرد.

به گزارش فراسو به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، این بانک به منظور تحقق سیاست های مسئولیت های اجتماعی و ترویج بانکداری اسلامی در بستر قرض الحسنه، از طریق طراحی و اجرای طرح ها و برنامه های متنوع برای اعطای تسهیلات قرض الحسنه گام های موثری در حوزه های اشتغال، معیشت، ازدواج، درمان و حمایت از مددجویان سازمان های حمایتی برداشته است.

در این گزارش بخشی از عملکرد بانک قرض الحسنه مهر ایران در حوزه حمایت از کالای ایرانی و اشتغال­زایی تشریح شده است:

عملکرد بانک قرض الحسنه مهر ایران در سال ۱۳۹۶ :

منابع بانک قرض الحسنه مهر ایران از مبلغ ۶۱ هزار و ۳۴۲ میلیارد ریال در سال ۹۵ به مبلغ ۱۱۰ هزار و ۳۶۱ میلیارد ریال در سال ۹۶ افزایش یافته و توانسته است از طریق طراحی و اجرای طرح های متنوع، تسهیلات قرض الحسنه و جلب اعتماد هموطنان و استقبال آحاد جامعه از این طرح ها، حدود ۸۳ درصد رشد منابع داشته باشد.

بانک قرض الحسنه مهر ایران، تقریباً ۹۰ درصد منابع جذب شده خود را به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اختصاص داده که در سال گذشته این تسهیلات بالغ بر ۷۵۱ هزار فقره به ارزش ۸۲ هزار میلیارد ریال بوده است.

  مهم ترین شاخص های عملکردی ۶ ماهه نخست سال ۱۳۹۷

حمایت از کالای داخلی:

بانک قرض الحسنه مهر ایران بر پرداخت تسهیلات خرد در راستای توانمندسازی اقشار مختلف جامعه با هدف ایجاد و تقویت تقاضا برای تولیدات داخلی و کمک به ایجاد رونق اقتصادی تمرکز دارد و به همین منظور تفاهمنامه های متعددی را با سازمان ها و نهاد های گوناگون منعقد کرده است که در ادامه به برخی از این تفاهم نامه ها اشاره می شود:

تفاهم نامه بنیاد برکت:

تفاهم نامه با بنیاد برکت با موضوع اعطای تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی به روستاییان منعقد شده است؛ این تفاهمنامه تاکنون در ۲۳ شهرستان استان خوزستان و همچنین در استان های خراسان جنوبی (شهرستان نهبندان)، سیستان و بلوچستان (شهرستان هامون)، خراسان رضوی (شهرستان سرخس)، آذربایجان غربی (شهرستان تکاب) و کرمان (شهرستان راور) در حال اجرا می باشد.

تفاهم نامه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی:

این تفاهمنامه با هدف احداث و تکمیل واحدهای مسکونی روستایی برای روستاییانی که امکان استفاده از دیگر منابع بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مناطق روستایی را ندارند به امضا رسید.

تفاهم نامه کمیته امداد امام خمینی (ره):

تفاهم نامه همکاری با کمیته امداد امام خمینی (ره) به منظور اعطای تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان:

تفاهم نامه شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی:

با هدف توسعه صنعت گردشگری و افزایش قدرت خرید از طریق اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه و همچنین ارائه کارت‌های بانکی با قابلیت خرید از فروشگاه‌های معرفی شده است:

تفاهمنامه شرکت سهامی فرش ایران:

بانک قرض الحسنه مهرایران در راستای حمایت از کالای ایرانی و ارتقاء حقوق مصرف کننده با شرکت سهامی فرش ایران تفاهمنامه همکاری امضاء کرد تا متقاضیان بتوانند با برخورداری از تسهیلات قرض الحسنه این بانک فرش دستباف ایرانی خریداری کنند:

تفاهمنامه دانشگاه آزاد اسلامی:

با توجه به نقش دانش و آموزش مهارت در پیشرفت کشور، بانک قرض الحسنه مهر ایران برای ارج نهادن به تحصیلات تکمیلی کارمزد تسهیلات ویژه دانشجویان را از ۴ درصد به ۳ درصد کاهش داده است و دانشجویان می توانند با داشتن معرفی نامه از سوی دانشگاه به شعب این بانک در سراسر کشور مراجعه کنند.

همچنین، اجرای طرح های تسهیلاتی در حمایت از بنیان خانواده به ویژه زنان سرپرست خانوار، همانند طرح های (اندوخته خانواده مهر ایران) و (اندوخته بانوان مهر ایران) رضایتمندی بسیاری را در میان نیازمندان واقعی جامعه جلب نموده است.

لینک کوتاه خبر: http://farasoonews.ir/Xtjra