هند برای ۲۰ کالای آمریکایی تعرفه‌ ۱۰۰ درصدی وضع کرد

برای مقابله با محافظه‌کاری تجاری آمریکا، هند در اقدامی تلافی‌جویانه برای لیستی از کالاهای آمریکایی تعرفه‌ وارداتی تا ۱۰۰ درصد وضع کرده است که از ماه ژوئن اجرا خواهد شد.

به گزارش فراسو به نقل از اسپوتنیک، برای مقابله با محافظه‌کاری تجاری آمریکا، هند در اقدامی تلافی‌جویانه برای لیستی از کالاهای آمریکایی تعرفه‌ وارداتی تا ۱۰۰ درصد وضع کرده است که از ماه ژوئن اجرا خواهد شد.

۲۰ آیتم شامل نخود فرنگی، نخود، سیب، گردو، روغن سویا، روغن پالم، پودر نارگیل، محصولات شکلات، خودروی بازی گلف، موتور سیکلت‌هایی با ظرفیت موتور بالای ۸۰۰ سی‌سی و سایر محصولات و خودروهای دارای موتورهای احتراق داخلی، مشمول این تعرفه‌ها خواهند بود.

هند و آمریکا بر سر وضع تعرفه‌های سنگین بر واردات فولاد و آلومینیوم توسط دولت ترامپ در ۹ مارچ امسال، با مکانیزم حل‌وفصل مناقشات تجاریِ سازمان تجارت جهانی، با هم روبرو می‌شوند. این تعرفه‌ها حدود ۱.۵ میلیارد دلار از صادرات هند را تحت تاثیر خود قرار داده است.

هند رسما طی مکاتباتی به سازمان تجارت جهانی اطلاع داده است که در صورتی‌که دولت ترامپ، تعرفه‌های سنگین خود بر واردات فولاد و آلومینیوم را لغو نکند، از ماه آینده بر ۲۰ آیتم وارداتی از آمریکا، تعرفه‌ای بالای ۲۰ درصد وضع خواهد کرد.